Зеленський прокоментував погрози Лукашенка припинити постачання палива в Україну

Припинення експорту білоруських товарів в Україну не вигідне перш за все самій Білорусі, з огляду на структуру зовнішньої торгівлі між двома країнами.
Як повідомляє БізнесЦензор, про це президент Володимир Зеленський заявив, відповідаючи на запитання журналістів на спільній пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном.
"Нещодавно одна людина з Білорусі також заявила, що якщо буде ескалація з боку Росії, то вони одразу ж припинять постачання в Україну енергоресурсів. Людина сказала ці слова, як ми повинні на це реагувати? Я вам скажу як я відреагував", – зазначив Зеленський.
"Я попросив надати мені статистику товарообігу між нашими державами, між Україною і Білоруссю. У нас товарообіг – це $6 млрд, із них $1,5 мільярди експортує Україна в Білорусь, $4,5 мільярда експортує Білорусь в Україну. Тобто якщо країни починають обмежувати торгівлю одна з одною, хто від цього страждає? В даному випадку точно постраждають просто люди", – додав президент.
За його словами, в такій ситуації запровадження обмежень у торгівлі з Україною насамперед не вигідне Білорусі.
"Якщо є бажання в кам'яний вік перейти – можемо робити так, щось заборонить Білорусь, щось заборонить тоді Україна. Але хто страждає? Вирішують завжди політики, страждають завжди люди. Тим більше ви бачите, що в товарообігу $6 мільярдів точно не Україна виграє", – додав Зеленський.
Як повідомлялося, раніше самопроголошений диктатор Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ припинить постачати Україні паливо та електроенергію у випадку конфлікту із Москвою.
Перед цим Білорусь з 7 лютого запроваджує заборону на залізничний транзит нафтопродуктів, хімічних і мінеральних добрив з Литви. Таке рішення прийняте у відповідь на запроваджену Литвою заборону транзиту білоруських товарів через порти цієї країни. За даними "Консалтингової групи "А-95", імпорт бензинів з Литви у 2021 році зросли на 10%, до 262 тис. тонн, що становить 21% всього імпорту. Імпорт дизпалива з Литви у минулому році зріс на 11% – до 691 тис. тонн (близько 10% всього імпорту).
Водночас найбільшим постачальником палива на український ринок є Білорусь – минулого року імпорт білоруських бензинів зріс на 17%, до 1 млн тонн (78% всього імпорту), дизпалива – на 30%, до 2,89 млн тонн (42% всього імпорту).
_____________
Ковальська» закупила 100 нових вагонів білоруського виробництва
Промислово-будівельна група «Ковальська» поповнила вагонний парк 100 вагонами виробництва «Могильовського вагонобудівного заводу». Про це повідомила прес-служба підприємства.
Ответ президента страны (а не Зе) должен был бы направлен на поиск других источников для диверсификации поставок, как это делают большинство вменяемых руководителей других стран, Польши, Прибалтики итд
Знатно потроллил. Я - не сторонник Зели, но тут люто плюсую. Видно, что обиделся на пренебрежительные отзывы Луки.
Ну а по сути : ему мало этого сказать - я бы на его месте начал бы это делать (срочно сокращать зависимость от поставок топлива и электроэнергии из Беларуси). Даже не из-за враждебности фактических властей этой страны к нам (хотя этого одного уже достаточно), но для обеспечения безопасности - если человек угрожает обрывом поставок при возможной зарубе с русскими, то как говорила Верка Сердючка : "Геля, нашо надо?"
Цій ******** лукашенці,напевно,потрібно дати змогу залишитися зі своєю сировиною,нехай ії їсть та п'є,погань ватна.
З 14го року некупую кацапське. Але, нажаль ще багато "какаяразніц, лішбивкусна" .....🤬