414 відвідувачів онлайн

Зеленський прокоментував погрози Лукашенка припинити постачання палива в Україну

Зеленський прокоментував погрози Лукашенка припинити постачання палива в Україну

Припинення експорту білоруських товарів в Україну не вигідне перш за все самій Білорусі, з огляду на структуру зовнішньої торгівлі між двома країнами.

Як повідомляє БізнесЦензор, про це президент Володимир Зеленський заявив, відповідаючи на запитання журналістів на спільній пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном.

"Нещодавно одна людина з Білорусі також заявила, що якщо буде ескалація з боку Росії, то вони одразу ж припинять постачання в Україну енергоресурсів. Людина сказала ці слова, як ми повинні на це реагувати? Я вам скажу як я відреагував", – зазначив Зеленський.

"Я попросив надати мені статистику товарообігу між нашими державами, між Україною і Білоруссю. У нас товарообіг – це $6 млрд, із них $1,5 мільярди експортує Україна в Білорусь, $4,5 мільярда експортує Білорусь в Україну. Тобто якщо країни починають обмежувати торгівлю одна з одною, хто від цього страждає? В даному випадку точно постраждають просто люди", – додав президент.

За його словами, в такій ситуації запровадження обмежень у торгівлі з Україною насамперед не вигідне Білорусі.

"Якщо є бажання в кам'яний вік перейти – можемо робити так, щось заборонить Білорусь, щось заборонить тоді Україна. Але хто страждає? Вирішують завжди політики, страждають завжди люди. Тим більше ви бачите, що в товарообігу $6 мільярдів точно не Україна виграє", – додав Зеленський.

Як повідомлялося, раніше самопроголошений диктатор Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ припинить постачати Україні паливо та електроенергію у випадку конфлікту із Москвою.

Перед цим Білорусь з 7 лютого запроваджує заборону на залізничний транзит нафтопродуктів, хімічних і мінеральних добрив з Литви. Таке рішення прийняте у відповідь на запроваджену Литвою заборону транзиту білоруських товарів через порти цієї країни. За даними "Консалтингової групи "А-95", імпорт бензинів з Литви у 2021 році зросли на 10%, до 262 тис. тонн, що становить 21% всього імпорту. Імпорт дизпалива з Литви у минулому році зріс на 11% – до 691 тис. тонн (близько 10% всього імпорту).

Водночас найбільшим постачальником палива на український ринок є Білорусь – минулого року імпорт білоруських бензинів зріс на 17%, до 1 млн тонн (78% всього імпорту), дизпалива – на 30%, до 2,89 млн тонн (42% всього імпорту).

Топ коментарі
+8
Так ото ж

Ответ президента страны (а не Зе) должен был бы направлен на поиск других источников для диверсификации поставок, как это делают большинство вменяемых руководителей других стран, Польши, Прибалтики итд
показати весь коментар
08.02.2022 18:40
+7
Хороший кореш у зеленского
показати весь коментар
08.02.2022 17:25
+6
показати весь коментар
08.02.2022 19:59
Коментувати
Сортувати:
Шо це за приколи такі?! То ми фашисту Лукашенко помагаємо?!

_____________



Ковальська» закупила 100 нових вагонів білоруського виробництва



Промислово-будівельна група «Ковальська» поповнила вагонний парк 100 вагонами виробництва «Могильовського вагонобудівного заводу». Про це повідомила прес-служба підприємства.
показати весь коментар
08.02.2022 16:37 Відповісти
Мала таго: Зялянскі адмовіўся ад сустрэчы з Ціханоўскай, каб не злаваць крывавага ўзурпатара.
показати весь коментар
08.02.2022 21:39 Відповісти
А ви хіба забули слоган від зеленоі шмарклі "какая разніца"?
показати весь коментар
09.02.2022 10:02 Відповісти
Хороший кореш у зеленского
показати весь коментар
08.02.2022 17:25 Відповісти
Яке їхало, таке й здибало.
показати весь коментар
08.02.2022 21:07 Відповісти
Клоун все на бабло переводит. Выгодно - не выгодно. Прикажут батьке прекратить поставки и он сей секунд прекратит и глубоко плевать насколько это не выгодно. Рассея все компенсирует. Да и вообще - никто у руководства Белорусского района Смоленской области спрашивать не будет.
показати весь коментар
08.02.2022 18:31 Відповісти
Так ото ж

Ответ президента страны (а не Зе) должен был бы направлен на поиск других источников для диверсификации поставок, как это делают большинство вменяемых руководителей других стран, Польши, Прибалтики итд
показати весь коментар
08.02.2022 18:40 Відповісти
У нас нет президента. У нас есть куратор из ФСБ, есть царь и бог в одном флаконе и есть говорящая голова. Всё
показати весь коментар
08.02.2022 19:25 Відповісти
Точнее, говорящая жопа Бени КАЛомойского. Его выпердышь, буба криворогий.
показати весь коментар
09.02.2022 12:31 Відповісти
Ці джерела вже були знайдені до нього . І не купували ресурси в ху.ла(а я Білорусію не вважаю окремою державою) з 2017 року і всього вистачало .
показати весь коментар
09.02.2022 06:01 Відповісти
Україна має усі ресурси, щоб виробляти своє паливо! Є своя нафта, е газ, нафтопереробні заводи стоять, нафта та газ експортуються за кордон. Кому надо бабло відстьогується. Народ бідніє без роботи. Зеленський багатіє. Десь отак!
показати весь коментар
09.02.2022 08:49 Відповісти
показати весь коментар
08.02.2022 19:59 Відповісти
Нещодавно одна людина з Білорусі . . .

Знатно потроллил. Я - не сторонник Зели, но тут люто плюсую. Видно, что обиделся на пренебрежительные отзывы Луки.
Ну а по сути : ему мало этого сказать - я бы на его месте начал бы это делать (срочно сокращать зависимость от поставок топлива и электроэнергии из Беларуси). Даже не из-за враждебности фактических властей этой страны к нам (хотя этого одного уже достаточно), но для обеспечения безопасности - если человек угрожает обрывом поставок при возможной зарубе с русскими, то как говорила Верка Сердючка : "Геля, нашо надо?"
показати весь коментар
08.02.2022 20:40 Відповісти
сокращать конечно срочно можно... но где же ее взять???))
показати весь коментар
08.02.2022 22:26 Відповісти
Вова! Ты должен думать о том, где Украина будет закупать топливо, если Путин запретит Луке продавать энергоносители в Украину! А не рассказывать, что выгодно или невыгодно Беларуси. Когда же вы станете взрослым, Владимир Александрович?
показати весь коментар
08.02.2022 21:01 Відповісти
В цивілізованому світі,продавець тримається за покупця,іде на поступки,пропонує знижки та інше...
Цій ******** лукашенці,напевно,потрібно дати змогу залишитися зі своєю сировиною,нехай ії їсть та п'є,погань ватна.
показати весь коментар
08.02.2022 22:14 Відповісти
Подзвони йому, Вова, розкажи… ти ж любиш умнічать..
показати весь коментар
09.02.2022 08:51 Відповісти
Хтось ще пам'ятає скільки закрилось нафтопереробних заводів в Україні?
показати весь коментар
09.02.2022 09:20 Відповісти
Вчора був в АТБ нарахував до сорока позицій білоруських товарів,також повно російських,дорогі українці робіть бойкот цим товарам і їх небудуть виставляти в продаж,не підживлюйте режими які будуть з вами воювати!
показати весь коментар
09.02.2022 10:23 Відповісти
100% згоден.
З 14го року некупую кацапське. Але, нажаль ще багато "какаяразніц, лішбивкусна" .....🤬
показати весь коментар
09.02.2022 12:38 Відповісти
Це не лідер нації!Країни менше України вже не побоялися шантажу лукашенка та у відповідь заблокували його експорт і тепер він гризе лікті.
показати весь коментар
09.02.2022 10:45 Відповісти
Давати аналіз економічних відношень між державами повинні давати фахівці, чи кабінет міністрів А в нас --завхоз керує МЗС і розвідкою, президент --будівництвом доріг, міністр МЗС--тільки дла-бла. Такого хаосу в управлінні державою небуло НІКОЛИ.
показати весь коментар
09.02.2022 11:22 Відповісти