737 відвідувачів онлайн
87 612 86

"Смотрящий за Києвом" Комарницький зміг утекти за кордон після оголошення підозри, – ЗМІ

Комарницький зміг утекти за кордон після операції НАБУ

Колишній депутат Київської міськради Денис Комарницький, якого правоохоронці називають організатором корупційної схеми виділення столичної землі, зміг виїхати з України за кордон вже після оголошення йому підозри.

Про це повідомляє УП із повідомленням на джерело у правоохоронних органах.

За даним співрозмовника видання, на момент проведення операції НАБУ і САП "Чисте місто" щодо викриття схеми, організатором якої був Комарницький, він перебував в Україні. Але потім він втік за кордон і наразі оголошений у розшук українськими правоохоронцями.

Як повідомлялося, 6 лютого НАБУ провело масштабну операцію "Чисте місто" у межах справи про корупцію у земельній та бюджетній сфері Києва.

Тоді про підозри у справі повідомили 10 осіб, серед них – керівник злочинної організації, ексдепутат Київради і бізнесмен Денис Комарницький, а також заступник голови КМДА Петро Оленич, голова постійної комісії Київради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Михайло Терентьєв. Затримати вдалося лише 7 з них, самого Комарницького НАБУ оголосило у розшук 10 лютого.

За даними слідства, на території Києва з 2019 року по лютий 2025 року діяла злочинна організація, яка складалася з колишніх та чинних службових осіб Київської міської ради та КМДА.

Злочинна організація, використовуючи службові повноваження, посади та зв’язки її учасників, встановила контроль над деякими питаннями земельної, бюджетної та інвестиційної сфер у місті Києві.

За оцінками слідства, у результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн. Водночас, завдяки діям правоохоронців, вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.

У НАБУ додали, що також викрито спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство у столиці припинити діяльність з торгівлі та надання в оренду приміщень з метою заволодіння його земельною ділянкою для подальшої забудови. Також зафіксовано пропозицію хабара у розмірі $100 000 члену земельної комісії та депутатці Київської міської ради.

Хто такий Денис Комарницький?

Денис Комарницький – лідер фракції "Блоку Леоніда Черновецького" у Київраді 2008-2010 років і має давні інтереси у будівельній сфері. У 2020 році народний депутат Гео Лерос передав журналістам Bihus.Info флешку із скопійованим вмістом одного з робочих комп’ютерів Комарницького, який учили співробітники СБУ вилучили під час попередніх обшуків. На комп’ютері містилися так звані "понятійки", що стосувалися функціонування будівельного ринку міста.

З опублікованих матеріалів стало відомо, що останніми роками Комарницький був головним "смотрящим" за сферами будівництва та комунального господарства в Києві. Зокрема, компанії, пов'язані з Комарницьким, регулярно отримували від комунальних підприємств Києва великі підряди на будівництва та реконструкції.

У тому числі, він був бенефіціаром компанії-генпідрядника будівництва Подільського мостового переходу в Києві, кошторисна вартість якого за рішенням Київради зросла з 11,2 млрд грн до 19,9 млрд грн.

Після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах вплив Комарницького в Києві суттєво виріс, а журналісти Bihus.Info називали Комарницького "смотрящим за Києвом від Офісу президента".

Зокрема, журналісти виявили зв’язки Комарницького і народного депутата Миколи Тищенка, які у 2020-му призвели до того, що в список "Слуги народу" на місцевих виборах в Києві потрапили близькі до Комарницького люди. Це спричинило конфлікт в самій політсилі.

У 2020 році в мережі з’явився аудіозапис телефонної розмови між заступником київського міського голови Вячеславом Непопом і Комарницьким. В розмові Комарницький ображає і принижує Непопа, а також погрожує йому.

Як повідомлялося, у січні працівники Національної поліції спільно з прокуратурою провели понад 1000 одночасних обшуків у справах про організацію нелегального продажу та зберігання зброї.

10 січня Нацполіція оголосила про масштабні відпрацювання по всій країні для виявлення нелегальних каналів переправлення чоловіків через кордон. Тоді оперативники та слідчі провели понад 600 одночасних обшуків. І це тільки перший етап спецоперації з перекриття каналів вивозу чоловіків призовного віку за кордон.

Уже за тиждень, 17 січня, поліціянти заявили про ще понад 200 обшуків у справах щодо незаконного перетину кордону військовозобовʼязаними.

Топ коментарі
+43
Чому втекти? Спокійно виїхав по вказівці ОПи.
показати весь коментар
12.03.2025 19:15
+39
не втік, а спокійно проїхав кордон по зеленому коридору, причому весь погранзагін і митники вишикувались і віддавали "честь"
показати весь коментар
12.03.2025 19:20
+24
Тікав мабуть у жіночому, переходив пішки Карпати, чи перепливав Тису
*лядский цирк
показати весь коментар
12.03.2025 19:13
Коментувати
Сортувати:
Він зміг, а розшукова служба поліції ні ? Тобто, багато голів гарно, а одна краще ?
показати весь коментар
12.03.2025 19:03 Відповісти
пригадалось:

"Ограбление по-итальянски"

"Маріо" нарешті ограбив банк, себто після численних анонсів втік за кордон

.
показати весь коментар
12.03.2025 19:34 Відповісти
Всі чомусь старанно педалюють тему " втік закордон", старанно оминаючи більш цікаву і значиму тему-А від кого смотрящій?
Якщо відповісти на на це питання, автоматом стане зрозумілим як і чому втік.
показати весь коментар
12.03.2025 20:43 Відповісти
від єрмака
показати весь коментар
12.03.2025 21:48 Відповісти
1. Єрмак - підлеглий Зеленьського.
2.Без участі київської будівельної мафії, депутатів Київради від мафії Кличка і мафії ОПи жодного корупційного рішенння по землі не проведеш.
показати весь коментар
12.03.2025 22:00 Відповісти
Зеленський підлеглий Єрмака.Будемо реалістами.
показати весь коментар
12.03.2025 22:36 Відповісти
Так і ти начальник у Зеленьського?
Хто з вас старший, ти чи Єрмак?
показати весь коментар
12.03.2025 22:46 Відповісти
Ми всі президенти,ти що забув.
показати весь коментар
12.03.2025 23:28 Відповісти
Тікав мабуть у жіночому, переходив пішки Карпати, чи перепливав Тису
*лядский цирк
показати весь коментар
12.03.2025 19:13 Відповісти
тобто ти тільки що підтвердив дискримінацію мужчин в Україні по признаку статі, і поділ на касти привілейованих і кріпосних...
показати весь коментар
13.03.2025 12:45 Відповісти
Чому втекти? Спокійно виїхав по вказівці ОПи.
показати весь коментар
12.03.2025 19:15 Відповісти
Хай повертається, ми йому та ОПі засунемо по мікроскопу в сраку, за ,,смотрять'' один одному в ,,очко'', а не за Києвом, пі#ари ригівські!
показати весь коментар
12.03.2025 21:08 Відповісти
це як? у Тису плигнув чи Молдову пішки?
показати весь коментар
12.03.2025 19:15 Відповісти
Тиса замерзла, на ковзанах переїхав?
показати весь коментар
12.03.2025 19:17 Відповісти
Тиса не замерзає!
показати весь коментар
12.03.2025 20:13 Відповісти
Прикордонників не сповістили шо чел під підозрою
показати весь коментар
12.03.2025 19:18 Відповісти
Здриснув з награбованим - яка дивина? Ворюги легко порозумілися з такими порядними "правоохоронцями"... Отакий "кластор" для вступу у ЄС.
показати весь коментар
12.03.2025 19:18 Відповісти
"Смотрящий за Києвом" Комарницький зміг утекти за кордон після оголошення підозри
І як йому це вдалось?

Депутат Київської міської ради 5 та 6 скликань, бізнесмен. У медіа Комарницького називають "смотрящим" за Києвом від Офісу президента. Фігурант антикорупційних розслідувань.

У 2025 році НАБУ та САП https://suspilne.media/kyiv/942211-nabu-i-sap-provodat-operaciu-z-vikritta-pricetnih-do-korupcii-u-kiivskij-miskradi/ заявили про викриття злочинної групи, причетної до земельної корупції.у Києві. Серед підозрюваних був Комарницький, якого називали організатором схеми.

Сам Комарницький заявив, що слідство проти нього є "тиском, пов'язаним з його професійною діяльністю".

У 2021 році журналісти https://bihus.info/rodyna-nardepa-tyshhenka-zaroblyala-na-shemah-z-podilsko-voskresenskym-mostom/ пов'язували Комарницького із нардепом від "Слуги народу" https://www.chesno.org/politician/157907/ Миколою Тищенком, з яким він мав спільні бізнес-інтереси у столиці. Зокрема компанія сестри Тищенка https://bihus.info/kompaniya-sestry-nardepa-tyshhenka-vygrala-tender-na-16-mln-zamovlenyj-smotryashhym-komarnyczkym/ вигравала тендер на будівництво розв'язки на лівому березі Києва вартістю у 16 млн грн, "замовлений" Комарницький ще у 2018 році. Окрім цього Тищенка помітили за розвантаженням невідомих коробок з автівки Комарницького, які нардеп заносив до Офісу президента.



показати весь коментар
12.03.2025 19:18 Відповісти
не втік, а спокійно проїхав кордон по зеленому коридору, причому весь погранзагін і митники вишикувались і віддавали "честь"
показати весь коментар
12.03.2025 19:20 Відповісти
А що так можна, а як це сталось ?
показати весь коментар
12.03.2025 19:22 Відповісти
"Український клуб любителів віденської кави" поповнився новим членом.
показати весь коментар
12.03.2025 19:24 Відповісти
Батальйон "Монако" отримав супер бійця з досвідом! Тепер цей батальйон майже непереможний! Не вистачає ще Кірюши Тимошенка, братів-шиферів, шаурми-економіста, грози кадирівців, підляки і, звичайно, генералісімуса дєрьмака!
А ЗЕ лишиться в Україні цапом-відбувайлом, якщо оті всі його не приб'ють, щоб покази на слідстві проти них не давав.
Не впевнений у пророцтвах, бо мені до ванги нострадамусовни - як до неба рачки
показати весь коментар
12.03.2025 20:11 Відповісти
Интересно, а кличко типа не сном не духом , что у него «смотрящий» по Киеву есть ? …
Ну-ну , свято верю
показати весь коментар
13.03.2025 07:19 Відповісти
Буданов видав пропуск, в розвідку під прикриттям.
В нас таких розвідників вже пів Європи.
показати весь коментар
12.03.2025 19:26 Відповісти
А хто ж це зробив всіх разом?
показати весь коментар
12.03.2025 19:26 Відповісти
ЗМІГ виїхати попри всі перешкоди…
показати весь коментар
12.03.2025 19:27 Відповісти
Не через Тису ж. Хто видавав документи на виїзд, хто пропускав на кордоні, мають сидіти замість нього. Наступного разу ніхто нікого не випустить.
показати весь коментар
12.03.2025 19:34 Відповісти
Цікаво було б подивитись список тих хто втік при допомозі зешобли і хто вже за це сидить.
показати весь коментар
12.03.2025 19:38 Відповісти
Батальйон бригада корпус "Монако" сформований майже ...
показати весь коментар
12.03.2025 19:34 Відповісти
Ніколи такого не було.
...і от знову.
показати весь коментар
12.03.2025 19:46 Відповісти
Ой. Ну тут точно без впливу чиновників.
показати весь коментар
12.03.2025 19:47 Відповісти
.. найвищого гатунку , хто б сумнівався ..
показати весь коментар
12.03.2025 19:50 Відповісти
За 33 года независимости власть даёт возможность всем украинским ворам и коррупционерам беспрепятственно выезжать с Украины, и только удостоверившись в том, что они находятся в безопасности, предъявляют им обвинения и объявляют в розыск.

Не смешно, ли?
показати весь коментар
12.03.2025 19:51 Відповісти
проте простим мужчинам, невинним ні в чому - а тільки в тому, що хочуть і мають право жити і бути наскільки можливо здоровими, і котрі тримають економіку країни - предьявляють претензії, виловлюють як собак бродячих, і примушують мяко сказати " до невигідних умов", оголошують в неіснуючі юридично "адміністративні розшуки" , роблять військовозобовязаними, і тримають в Україні, як у клітці злочинців...
показати весь коментар
13.03.2025 12:49 Відповісти
*****...по жодному біглому підару повна владна тиша...і нові тікають...йбнврт...
показати весь коментар
12.03.2025 20:02 Відповісти
"Смотрящий від оп"....але президент не вінаватий!Його обманули!
показати весь коментар
12.03.2025 20:03 Відповісти
Не від ОП , а від КМДА ... а хто вже 11 років є мером Києва ?
показати весь коментар
12.03.2025 20:06 Відповісти
Ну а чо? Свій же пацан, які проблеми...
показати весь коментар
12.03.2025 20:04 Відповісти
показати весь коментар
12.03.2025 20:04 Відповісти
Отут би гарно би виглядали б гасла цих всіх зеленихмедіапик та волонтерів - що воювати будуть всі...
показати весь коментар
12.03.2025 20:12 Відповісти
Ти і сюди вкинув грошовиту на фермі " тєму мабілізації"
показати весь коментар
12.03.2025 20:41 Відповісти
показати весь коментар
12.03.2025 20:15 Відповісти
Ну так він , напевно , людина гарна ...))
показати весь коментар
12.03.2025 21:03 Відповісти
Працювати нікому
показати весь коментар
13.03.2025 08:32 Відповісти
А де при цьому були браві прикордонники в повному екіпі, які майже щоденно ловлять "ухилянтів" на західному кордоні?
показати весь коментар
12.03.2025 20:16 Відповісти
Навіщо ця дурина? До чого тут прикордонники?
Прикордоннини ловлять всіх, крім тих у кого є офіційні документи.
Ніякий прикордонник не може затримати людину яка ще не перебуває у розшуку і у якої є повний набір непідроблених документів на виїзд.
показати весь коментар
12.03.2025 20:47 Відповісти
вам про Боголюбова напомнить ?
с чего вы за этих мусоров так переживаете ?
показати весь коментар
13.03.2025 05:27 Відповісти
1. У тебе є факти, що саме прикордонники за хабар випустили Комарницького, чи так, к словцу?
2.Ці " мусора" як ти висра.я, захищають Україну на фронті, поки ординці "сєні" займаються вкидами на українських сайтай.
показати весь коментар
13.03.2025 06:30 Відповісти
Зєлєнскій відпустив з накраденим за кордон шістку Чєрновєцкого Комарніцкага... Хто б сумнівався... Єдина втіха - в Україні на одного камарніцкого менше стало...
показати весь коментар
12.03.2025 20:17 Відповісти
смотрящие. за толику малую. ты фраер, что нюх потерял. времена бандитов аля янек , похоже повертаются. в роли бандитов государство, в роли терпил оставшиеся не то 25, не то 31 миллион Украинцев.
показати весь коментар
12.03.2025 20:19 Відповісти
Виїхав собі замаскувавшись під хасида!
показати весь коментар
12.03.2025 20:19 Відповісти
обрізаніє зробив, чи що?
показати весь коментар
12.03.2025 20:45 Відповісти
А операцію чистий кордон не встигли заразом провести?
показати весь коментар
12.03.2025 20:19 Відповісти
Як завжди…навіть не дивно!
показати весь коментар
12.03.2025 20:32 Відповісти
Так а від кого Комарницький смотрящій?
1. Від Черновецького? Льоня Ко до Космос до сьогодні керує замість Клічка?
2. Сморящій від Кличка?
3 Смотрящій від ЄрЗя?
4 Чи смотрящій від спільного підприємства " Київська о'бєднанна будівельна мафія Кличка" і " Об' єднана мішпуха ОП Зеленьський-Татароф і сінов'я"?
показати весь коментар
12.03.2025 20:39 Відповісти
Віг від Системи , яка незмінна весь цей час !
показати весь коментар
12.03.2025 21:04 Відповісти
Да,да, да.. давай порозводь демагогію, що " є якась незрозуміла система", а не Зеленьський, Кличко і Татаров розкрадають бюджет Києва і багатіють на хабарах, очолючи мафію у Києві
показати весь коментар
12.03.2025 21:35 Відповісти
Система цілком зрозуміла - і вона не змінна вже 30 років , а прізвища в кріслах значення не мають - там можуть бути лише потрібні люди
показати весь коментар
12.03.2025 21:42 Відповісти
Та звісно що " немають" відповідати перед законом за розкрадання повинна " якась система", а не Зельоньський, Клітчко, Татароф, і Єрмак.
Дуже класена річ, крадуть конкретні люди, а тюрмі сидить "система"
А давай так. Ти розводиш демагогію, стараєшся, а заплату за це також буде отримувати якась система",а не ти
показати весь коментар
12.03.2025 21:57 Відповісти
Ти розводиш демагогію , хоча чудово розумієш , що ті прізвища , що ти написав і ще багато таких , багато років роблять все , що завгодно , крадуть мільярдами і знають що їм за це нічого не буде !
І ти сам це чудово розумієш ...))
показати весь коментар
12.03.2025 22:06 Відповісти
Коиарницький для яких " прізвищ" був смотрящій ?
показати весь коментар
12.03.2025 22:09 Відповісти
ось воно як
хрустально чесного папередника не пустили за кордон у рядове відрядження, а цей крадій коштів платників податків якось прослизнув скрізь щільну зграю орлів авакова? чи чиїх там...
показати весь коментар
12.03.2025 20:44 Відповісти
Гадав, що "смотрящій" це поняття з місць позбавлення волі. Не розумію, навіщо використовувати у вільному житті поняття з життя невільного, приймаючи ці поняття і позбавляючи фактично себе волі.
показати весь коментар
12.03.2025 20:48 Відповісти
Головне, що Порошенко майже сидить. А усі інші то свої.
показати весь коментар
12.03.2025 21:04 Відповісти
Копали під Кличка, а вийшли самі на себе! Ось і довелось організовувати «втечу»!
показати весь коментар
12.03.2025 21:13 Відповісти
Сматрєть за Кієвом можна із далєка... Фірташ вже скільки років з Австрії газом керує...
показати весь коментар
12.03.2025 21:30 Відповісти
Корупційні нитки ідуть в ОП, тому Єрмак і евакуював подалі від України. Кличка не відбілюйте, така ж корупційна почвара як і зелене лайно, Прокопів з ЄС. Там всі депутати сидять на підсосі в забудовників. Мафіозний спрут. Тому і живем в бетонному гето, де забудовники засипають озера. А діти Кличка в зеленій Німеччині, де зелені зони немложна 500 років забудувати. Невже знову вийдуть всі сухими з води? Тоді тільки суди Лінча. Кличко єдиний мер в світі, який в своєму будинку тримає будинок розпусти. Радуйтеся холопи.
показати весь коментар
12.03.2025 22:15 Відповісти
Якби увесь прикордонний загін, включно з старшими зміни, перевели після такого на Східну ділянку кордону, під Суми наприклад, то можливо б не було більше "виїхав після оголошення підозри"! А так.... Дмитрук виїхав й ніхто не відповідний, й купа таких випадків.
показати весь коментар
12.03.2025 22:20 Відповісти
І що Малюка і Клименка виженуть в шию???
показати весь коментар
12.03.2025 23:03 Відповісти
А хто сумнівався у такому ході справи? Питання-кому ми платимо податки? Імпотентній правоохоронній системі,якої немає? Всі ці прикордонники,митники,беби,мвси,назкдбр та інша шушера-навіщо вони потрібні? Це велика купа бандитів за наш з вами рахунок живуть,як сир у маслі. Ще й "броньовані". Всіх на фронт!
показати весь коментар
12.03.2025 23:14 Відповісти
Феодально-станове суспільство. Пани виїзджають ,холопи-рекрути воюють
показати весь коментар
12.03.2025 23:22 Відповісти
Татишо...
Прямо диво якесь, да?
показати весь коментар
12.03.2025 23:34 Відповісти
То можливо вже час наладити кордони в нашій країні ? Що виходить, простому народу не дозволено, бо мобілізація, а усіляка державна срань запросто ? Видно, що на кордонах іще існують розцінки на послуги перетину...
показати весь коментар
13.03.2025 03:59 Відповісти
І цього воротілку влада успішно депортувала за кордон... Якщо такий "ЗЕлений коридор" є в Україні для злочинців, то це одна банда з владою..
показати весь коментар
13.03.2025 05:48 Відповісти
і знову немає відповіді як же цей черговий ****** перетнув кордон . може десь нору прокопали на кордоні . чи на дельтаплані вилітають . десь йому печатку шльопнули ..прикордонники.. в пачпорт . так фамілію в студію і який загін
показати весь коментар
13.03.2025 06:40 Відповісти
Буде з Відня чи з Монако "смотрєть смотрящім", яка різниця де керувати, вірніше "какаяразніца"
показати весь коментар
13.03.2025 09:04 Відповісти
досмотрелся
показати весь коментар
13.03.2025 09:48 Відповісти
Привіт погранцям великий, щури обісцяні
показати весь коментар
13.03.2025 10:39 Відповісти
Нехай очільник держ погранслужби похвалиться як це високопоставленим злодіям вдається виїхати за кордон який він охороняє.
показати весь коментар
13.03.2025 10:41 Відповісти
неймовірно
показати весь коментар
13.03.2025 16:40 Відповісти
Простий житель не виїхав би. По квитку з уряду.
показати весь коментар
13.03.2025 20:43 Відповісти
Яка проблема повернути його назад
Та засудити довічно з конфіскацією його майна та його оточуючих
На сьогоднішній день відшукати всі потоки не проблема проблема у владі
показати весь коментар
14.03.2025 06:09 Відповісти
Нікуди він не втік ,він в столиці !
показати весь коментар
14.03.2025 08:19 Відповісти
Слава нашим правоохоронним органам, їм ось ще зп підійдуть, то вони взагалі нікуя робити не будуть...