1059 відвідувачів онлайн
118 0

Підготовка до відновлення польотів: "Украерорух" підписав контракт на нове обладнання з французькою Thales

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України "Украерорух" підписало контракт з французькою компанією Thales Las France SAS на встановлення об’єднаного первинно-вторинного радіолокатора з можливістю швидкого розгортання (fast deployable).

Проєкт здійснюється у межах грантової угоди між урядами України та Франції, повідомляє пресслужба "Украероруху".

"Це забезпечить якісне та ефективне надання аеронавігаційних послуг у межах поетапного відновлення повітряного руху в небі над Україною", – зазначається у повідомленні держпідприємства.

За словами директора "Украероруху" Андрія Ярмака, підприємство активно готується до поетапного відновлення польотів цивільної авіації в повітряному просторі України.

"Наразі для "Украероруху" відновлення інфраструктури спостереження та радіолокаційного покриття є одним з пріоритетних напрямків діяльності, адже значна частина української інфраструктури аеронавігаційного обслуговування зазнала руйнувань під час війни. Встановлення нового радіолокатора суттєво покращить покриття у визначеній частині повітряного простору України засобами спостереження та стане одним з важливих кроків розвитку аеронавігаційної інфраструктури", – прокоментував він підписання угоди.

Що відомо про можливість відновлення польотів в Україні?

Як повідомлялося, Європейська організація безпеки аеронавігації (Eurocontrol) та "Украерорух" вже розробили сценарії відновлення авіаперельотів в українському повітряному просторі після припинення вогню.

У січні цього року повідомлялося, що міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького вивчає можливість відкриття рейсів цивільної авіації під час воєнного стану за умов забезпечення усіх вимог безпеки для літаків, пасажирів та інфраструктури.

Окрім того, найбільший європейський лоукостер Ryanair готує план, який дозволить відновити польоти в Україну протягом чотирьох-шести тижнів після призупинення війни з РФ.

Разом із ним угорський лоукостер Wizz Air також хоче відновити польоти в Україну протягом шести тижнів після оголошення про припинення вогню з Росією.

Наприкінці листопада минулого року повідомлялося, що Авіаційна служба України готова відновити польоти на 95%, але ключовим фактором для цього залишається гарантування безпеки пасажирів.

Перед тим Міністерство розвитку громад і територій за підтримки посольства США розробило "дорожню карту" відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану.

Пізніше заступник міністра фінансів України Олександр Кава заявив, що авіасполучення в Україні може відновитися до завершення бойових дій, проте все буде залежати від того, як розвиватиметься ситуація на полі бою.

Раніше старший партнер компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон заявляв, що один з українських аеропортів відновить обслуговування міжнародних авіарейсів до кінця січня 2025 року, тоді обговорювалися аеропорти "Львів" або "Бориспіль".

До того джерело в уряді також повідомило, що авіасполучення буде відновлено до кінця зими 2025 року, і наразі влада шукає ефективні страхові механізми.

Коментувати
Сортувати: