1993 відвідувача онлайн
437 0

Месенджер Signal припинив відповідати на запити українських силовиків після зміни влади у США, – РНБО

signal

Особливо популярний серед військовослужбовців месенджер Signal більше не відповідає на запити українських правоохоронців.

Про це заступник голови Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Сергій Демедюк заявив під час свого виступу на Kyiv International Cyber Resilience Forum 2025, передає українська редакція Forbes.

"Поки відбуваються політичні зміни в США, Signal перестав реагувати на звернення правоохоронних органів. Раніше месенджер реагував на аналогічні звернення", – розповів Демедюк.

За словами заступника голови РНБО, для комунікації з українськими правоохоронцями у Signal був окремий канал. Водночас Демидюк припустиві, що відсутність комунікації з боку адміністрації месенджера може бути тимчасовою.

"Раніше Telegram був єдиним месенджером, який не реагував на звернення правоохоронців. Зараз до нього приєднався Signal", – додав Демедюк.

Він пояснив, що найчастіше правоохоронці звертаються до адміністрації месенджерів через фішинг та фінансове шахрайство.

"Після затримання Дурова у Франції ситуація з Telegram покращилась – вони надали інструмент через який правоохоронці можуть спілкуватися з адміністрацією месенджера", – додав Демедюк.

Як повідомлялося, засновника месенджера Telegram Павла Дурова затримали наприкінці серпня 2024 року в аеропорту Парижа, куди він прилетів з Азербайджану.

Дуров народився у Санкт-Петербурзі і був засновником російської соцмережі "Вконтакте", у 2014 році він продав свою частку у цій компанії бізнес-партнеру близького до Путіна олігарха Алішера Усманова. Після цього Дуров виїхав з Росії до ОАЕ і займався розвитком Telegram. У 2021 році він отримав громадянство Франції.

Що відомо про можливу співпрацю Telegram і російської влади?

Нагадаємо, у березні 2021 року створений з ініціативи Володимира Путіна та Дмитра Мєдведєва Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) інвестував у Telegram спільно з Mubadala Investment Company.

Перед цим засновник Telegram Павєл Дуров визнав, що месенджер заблокував низку опозиційних російських каналів. За словами Дурова, ці канали публікували телефонні номери та адреси суддів, прокурорів та силовиків, причетних до придушення протестних акцій у РФ, що суперечить правилам.

У червні 2020 року Роскомнагляд відмовився від вимоги щодо обмеження доступу до месенджера Telegram, пояснивши своє рішення готовністю засновника Telegram Павла Дурова співпрацювати з російськими правоохоронними органами та "протидіяти тероризму та екстремізму".

Видання New York Times писало, що російська Федеральна служба безпеки (ФСБ) отримала інструменти, які дозволяють їй відстежувати трафік у зашифрованому листуванні в месенджерах Telegram, WhatsApp і Signal.

Крім того, використовувати на роботі месенджер Telegram, створений росіянином Павлом Дуровим, заборонили аналітикам ЦРУ США та низки відомств інших країн, що працюють із таємною інформацією.

У вересні 2024 року Національний координаційний центр кібербезпеки ухвалив рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, а також на об’єктах критичної інфраструктури.

Коментувати
Сортувати: