1175 відвідувачів онлайн
129 0

Кабмін змусить "Укрнафту" продавати видобутий газ за пільговими цінами для населення, – ЗМІ

укрнафта

Кабінет міністрів планує зобов’язати ПАТ "Укрнафта" продавати природний газ власного видобутку для реалізації споживачам, що підпадають під дію положення про спеціальні обов'язки (ПСО).

Про це повідомляє галузеве видання ExPro із посиланням на проєкт рішення про внесення змін до постанови Кабміну №222 від 6 березня 2022 року та джерела в уряді.

За словами співрозмовників видання, ці зміни планується ухвалити найближчим часом.

Зокрема, Кабмін планує продовжити термін дії ПСО для постачання природного газу побутовим споживачам, операторам газорозподільних систем, постачальнику "останньої надії" (ГК "Нафтогаз України") та виробникам електроенергії з природного газу ще на рік – до 30 квітня 2026 року включно.

Раніше природний газ для НАК "Нафтогаз України" для формування ресурсу для споживачів в рамках ПСО постачало "Укргазвидобування", на яке було покладено спеціальні обов’язки з продажу природного газу "Нафтогазу". Планується, що окрім "Укргазвидобування" такі ж обов’язки з продажу природного газу буде покладено і на "Укрнафту".

Відтак, "Укрнафта", як і "Укргазвидобування", буде зобов’язана продавати природний газ власного видобутку для НАК "Нафтогаз України" за ціною 7 420 грн/тис. куб м (з ПДВ).

Компанія має продавати весь природний газ власного видобутку, окрім обсягів виробничо-технологічних витрат, газу що використовується для власних потреб, пов’язаних із видобутком та транспортуванням, а також газу, що використовується для виробництва електроенергії, LPG та стабільного бензину.

Крім того, цим же рішенням Кабмін планує намір підвищити ціни на природний газ, що постачається в рамках ПСО для виробників електроенергії. Постачальником газу залишатиметься ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг".

Планується підвищити ціни у договорах "Нафтогаз Трейдинг" з виробниками електроенергії наступним чином:

  • для теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які виробляють електричну енергію в теплофікаційному циклі – з 16 500 до 18 000 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ);
  • для теплових електростанцій (ТЕС) та ТЕЦ, які виробляють електричну енергію в конденсаційному циклі – з 10 950 до 16 000 грн за тис. куб м (з ПДВ);
  • для газотурбінних та газопоршневих установок – з 16 500 до 18 000 грн/тис. куб м (з ПДВ).

Як повідомлялося, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевняв, що Кабінет Міністрів не розглядає можливості підняття тарифів на комунальні послуги найближчим часом. 

У квітні 2024 року газопостачальна компанія "Нафтогаз України" продовжила дію тарифного плану для населення ще на рік у розмірі 7,96 грн (з ПДВ). Тобто ціну на газ для населення залишили незмінною до травня 2025 року. Тарифи на газ та опалення для населення не змінювалися від початку повномасштабного вторгнення, мораторій на їх підвищення до кінця воєнного стану закріплено спеціальним законом.

Раніше у Меморандумі про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ зазначалося, що уряд України може відновити поступове підвищення тарифів на енергоносії та комунальні послуги вже до завершення повномасштабної війни, після нього підвищення тарифів продовжиться.

Коментувати
Сортувати: