Імпорт іномарок до Росії за рік обвалився на 73%

Обсяг ввезення нових легкових автомобілів до Росії в лютому цього року впав на 73% рік до року, досягнувши 16,2 тис. одиниць. Падіння імпорту вживаних авто виявилося меншим – 20% (18,5 тис. штук).
Про це пише The Moscow Times.
Імпорт нових легковиків у лютому відносно січня впав на 49%, і гірші показники були лише у вересні 2022 року – тоді ввезли 15,7 тис. автомобілів.
За даними аналітиків, минулого місяця найбільше машин ввезли в Росію з Китаю – 80,9%. Найпопулярнішими стали авто бренду Changan. Також у лідерах – Киргизстан, Білорусь та Казахстан (паралельний імпорт). На них припало 6,6%, 5,2% та 1,9% поставок відповідно. Далі йдуть Південна Корея (0,8%), Грузія (0,8%), Туреччина (0,7%) та Японія (0,7%).
Загалом за паралельним імпортом із 16,2 тис. нових легкових машин ввезли 4 тис.
Серед авто з пробігом у лютому найчастіше імпортували моделі з Японії – 53,4% (в основному бренду Toyota). На другому місці – Корея з часткою 20%. Слідом йдуть Китай (9,6% імпорту), Грузія (7,5%), Білорусь (3%), Німеччина (1,8%), США (0,8%) та ОАЕ (0,8%).
За словами джерел на ринку, падіння імпорту зумовлене відсутністю попиту. Крім того, на зменшення завезення авто з-за кордону вплинули підвищені ставки утильзбору та затоварення.
Раніше повідомлялося, що парк легкових автомобілів у Росії після виходу іноземних автоконцернів продовжує старіти. Так, середній вік машин за останній рік зріс з 15,2 до 15,5 року, що на 1,5 року більше за показник до початку розв'язаної РФ повномасштабної війни проти України.
До того видання Financial Times писало, що попри запроваджені Європейським Союзом санкції контрабандисти продовжують завозити в Росію люксові автомобілі з Європи, хоч і з великою націнкою.
Наприкінці січня цього року повідомлялося, що Федеральна митна служба Росія почала масово розсилати повідомлення власникам автомобілів, які були ввезені в країну в обхід офіційних дилерів, про необхідність доплатити до бюджету РФ сотні тисяч рублів.
Раніше стало відомо, що в Росії закінчилися в продажу популярні недорогі автомобілі брендів, що пішли з РФ, – Hyundai Solaris, Kia Rio, Renault Logan і Duster, а також VW Polo і Skoda Rapid.
До того повідмлялося, що в Росії провели дослідження можливості китайських автомобілів витримувати місцеві погодні умови. Тести проходили у 26 регіонах, участь у них взяли 17 китайських автомобільних брендів. З'ясувалося, що у таких марок, як JAC, LiXiang, Lifan, Jetour та Dongfeng металеві елементи корпусу іржавіють через 2 роки експлуатації, тоді як у Tank, Great Wall, Haval, Geely, FAW, GAC, Omoda, Changan, Exeed та Chery термін служби металевих елементів може досягати 4-5 років.
які вони, що воно, і як воно ???