1452 відвідувача онлайн
374 2

Мінекономіки готує нову стратегію: Український експорт має зрости у півтора рази до 2030 року (оновлено)

Україна планує за п’ять років збільшити експорт до $77 мільярдів, – Качка

Україна планує збільшити обсяги експорту до $77 млрд до 2030 року. Такі цільові орієнтири міститиме нова Національна експортна стратегія, проект якої нині розробляє Міністерство економіки.

Про це заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка розповів під час міжнародного торговельного форуму в Києві, передає Укрінформ. 

"Ми орієнтуємось на цифру в $77 млрд у найближчі п'ять років. Сподіваюсь, що так і буде, зрештою, це залежить трошки від нас, більше від бізнесу", – зауважив Качка.

За його словами, головний акцент у новій стратегії розвитку українського експорту буде зроблено не просто на кількісному збільшенні поставок за кордон, а на нарощуванні виробництва та експорту товарів із вищою доданою вартістю.

Він додав, що наразі 93,4% українського експорту спрямовується до країн, з якими Україна має угоди про вільну торгівлю. З урахуванням угод, які підписані, але ще не ратифіковані (з Туреччиною та ЄАВТ), цей показник може зрости.

Географічно в структурі експорту спостерігається значне зростання частки Європейського Союзу – до 59,5%. Водночас, за словами Качки, успішні кейси переорієнтації експорту, як у випадку з українським цукром, який після обмежень на ринку ЄС почав експортуватися до країн Африки, демонструють здатність українського бізнесу швидко адаптуватися до змін на зовнішніх ринках.

Водночас Тарас Качка нагадав, що у 2024 році експорт товарів та послуг забезпечив близько $51 млрд валютних надходжень в економіку. Водночас частка експорту у ВВП за останні 10 років зменшилась із 49% у 2014 році до 25% у 2023-му. Національна експортна стратегія передбачає її збільшення до 33% у 2030 році, додали у пресслужбі Мінекономіки.

Заступник міністра зауважив, що значною проблемою залишається висока частка в експорті сировини. Так, частка сировини та низькотехнологічної продукції в експорті зросла з 52% у 2021 році до 66,3% у 2024 році.

Як повідомлялося, Міністерство економіки України збирається збільшити капіталізацію "Експортно-кредитного агентства" (ЕКА) на 5 млрд грн для масштабування його діяльності й наразі розглядає кілька варіантів залучення фінансування.

Нагадаємо, раніше перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що український аграрний сектор на 60-70% експортоорієнтований і водночас експортозалежний, а світове споживання таким чином залежить від нього.

Як повідомлялося, український агросектор у 2024 році встановив другий історичний рекорд – $24,5 млрд валютної виручки від експорту сільськогосподарської продукції.

Коментувати
Сортувати:
Варто б написати с(т)ратегію. А далі по тексту...
показати весь коментар
06.03.2025 15:09 Відповісти
Мільярд дерев уже виросло, можна різати і експортувати в ЄС 😁
показати весь коментар
06.03.2025 15:23 Відповісти