661 відвідувач онлайн
2 939 6

Не можуть конкурувати з імпортом: У Росії масово закриваються фабрики одягу та взуття

фабрика,росія,одяг

Російські швейні та взуттєві підприємства закриваються по всій країні, а вітчизняні бренди переносять виробництво за кордон.

Компанії не витримують конкуренції із закордонними виробниками та військовими замовленнями, пише The Moscow Times.

Так, за даними Центробанку РФ, підприємства Центрального федерального округу оптимізують витрати, переносячи швейні виробництва, у країни Середньої Азії з більш доступними трудовими ресурсами і сировиною. Випуск взуття в макрорегіоні скорочується через зниження попиту наслідок доступнішого за ціною імпорту.

На підприємства легкої промисловості в окремих регіонах додатково тисне подорожчання оренди виробничих та складських площ в умовах їхнього дефіциту, зазначено в огляді регулятора.

За даними IDEM-консалтинг, у всіх містах-мільйонниках спостерігається дефіцит складів, ставки оренди нових загалом по країні за минулий рік зросли на 30%, а старі договори переукладали з підвищенням цін на 40-80%. Але найголовнішою проблемою бізнес називає війну.

У січні стало відомо, що компанія Gloria Jeans закриває всі свої фабрики в Ростовській області, які пропрацювали більше 30 років, це може призвести до звільнення 2500 людей. Власник компанії Володимир Мельников пояснив, що швейне виробництво в країні збиткове, "адже одні йдуть на війну (як чоловіки, так і жінки), а інші – шити одноманітний одяг з великими замовленнями та більшою зарплатою", натякаючи на спецодяг та військову форму.

Читайте також: Фабрики найбільшого в Росії виробника одягу продадуть концерну "Калашніков"

У цих умовах компанія повністю переносить замовлення на пошиття одягу до Пакистану, Китаю, Індії, В'єтнаму, Бангладеш та Узбекистану. Щонайменше два ростовські майданчики Gloria Jeans придбає місцевий виробник спецодягу ТОВ "Булава".

Нестачею кадрів через масовий перехід працівників до оборонної промисловості пояснює скорочення обсягів виробництва та площ власник одного з найбільших виробників взуття в Росії – холдингу "Юнічел", депутат Олексій Денисенко. "Юнічел" наприкінці минулого року продав фабрику у Златоусті, шукає покупця на підприємство в Оренбурзі, а також скорочує виробництво на основному майданчику у Челябінську.

Минулого року у Брянській області компанія "Брайт" закрила взуттєву фабрику, що існувала з 1950 року, а останні 20 років випускала взуття під маркою Francesco Donni. У Калузі припинила роботу взуттєва фабрика Romer, закрилися кілька взуттєвих фабрик у Ростові-на-Дону.

Читайте також: Наслідки санкцій: Російська митниця зафіксувала різке падіння імпорту одягу та взуття

Зазначається, що компаніям складно конкурувати з китайськими виробниками, які продають своє взуття за нижчими цінами та практично не сплачують податків.

Крім того, багато маленьких брендів так і не змогли оговтатися від заборони Instagram навесні 2022 року, через який у них йшло до 90% продажів.

Але все ж таки головним, що добиває бізнес, учасники ринку вважають проблему з кадрами через військові замовлення.

Коментувати
Сортувати:
Какой импорт? А как же санкции? Пусть в лаптях ходят. И на протезах...
показати весь коментар
05.03.2025 15:40 Відповісти
показати весь коментар
05.03.2025 15:45 Відповісти
Який-який. Китайський.
показати весь коментар
05.03.2025 16:38 Відповісти
Чому не розвити національний продукт - лапті виходили б пречудові!
показати весь коментар
05.03.2025 16:07 Відповісти
импартныя кирзачи и ватники будуть...
показати весь коментар
05.03.2025 16:20 Відповісти
Ех, фабрика "Большевичка"....
Помним, любим, скорбим!!! 🥳
показати весь коментар
05.03.2025 17:40 Відповісти