Влада Львова почала обмежувати подачу опалення мешканцям через потепління

Комунальне підприємство "Львівтеплоенерго" почне призупиняти подачу опалення вдень з 10:00 до 16:00, а всі об’єкти теплопостачання працюватимуть в економному режимі.
Таке рішення ухвалили через значне потепління, адже у найближчі кілька діб вдень температура повітря у місті сягатиме 17-19 градусів тепла, повідомляє пресслужба Львівської міськради.
Водночас мешканці можуть самостійно регулювати подачу тепла на будинковому вводі, а у будинках, де встановлені ІТП, регулювання подачі опалення відбувається автоматично, нагадали у міськраді.
"Температура теплоносія, який подається до будинку, залежить від температури зовнішнього повітря. Згідно з встановленим температурним графіком, температура теплоносія зменшується, якщо надворі тепло і, навпаки – збільшується, якщо надворі холодно", – пояснив директор "Львівтеплоенерго" Олександр Одиниць.
Він уточнив, що синоптики прогнозують сьогодні вдень у місті 9–11° тепла, до 7-8 березня температура вдень зросте до 14-19° тепла.
"Тож, з огляду на стрімке зростання температури, плануємо вже від сьогодні призупиняти подачу опалення там, де є технічна можливість – тобто, де котельні не задіяні в подачі гарячої води. Йдеться про денний час з 10:00 год і до 16:00 год. А загалом усі наші об’єкти теплопостачання (котельні), будуть працювати в економному режимі. Такі дії дадуть можливість уникнути перегрівів у квартирах, а також мешканці економитимуть кошти за оплату за опалення", – додав керівник "Львівтеплоенерго".
Водночас він запевнив, що в разі похолодання опалення буде подаватися у звичному режимі.
Яка ситуація із запасами газу в Україні?
Як повідомлялося, наприкінці січня група "Нафтогаз" розпочала імпорт газу з Європи, хоча перед початком опалювального сезону на той час голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов обіцяв пройти осінньо-зимовий період 2024-2025 років за рахунок лише українського газу. Він також зауважував, що компанія створила невеликий запас газу, закупленого за кордоном за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, але не розмитнювала його.
При цьому, "Нафтогаз України" імпортува газ у лютому за ціною понад $700 за тисячу кубометрів, хоча влітку 2024 року компанія могла купувати газ по $300-350 за тисячу кубометрів.
Ситуація з низькими запасами газу в українських сховищах значно загострилася внаслідок російських атак на газовидобувну інфраструктуру у лютому.
Так, внаслідок атаки 11 лютого пошкоджень зазнали виробничі потужності "Нафтогазу" у Полтавській області, про зупинку "об'єкта газовидобутку" внаслідок обстрілу повідомила найбільша приватна нафтогазова компанія в Україні – "ДТЕК Нафтогаз" Ріната Ахметова. Внаслідок другого масованого ракетно-дронового обстрілу 20 лютого постраждала газовидобувна інфраструктура "Нафтогазу".
За даними Reuters, Україна планує в лютому та березні імпортувати до 800 млн кубометрів газу з Європи, щоб компенсувати зменшення видобутку на 40% внаслідок російських ракетних ударів.
Загалом у 2024 році Україна завезла 724 мільйони кубометрів газу з-за кордону, свідчать підрахунки галузевого видання ExPrо. Приблизно третина цього обсягу згодом була реекспортована до інших країн, які використовували українські сховища для зберігання газу.
Нє?
Ги...