Трамп розпочав торгову війну проти Канади, Мексики та Китаю. Вони оголосили про заходи у відповідь

Відсьогодні набули чинності нові 25% мита президента США Дональда Трампа на імпорт з Мексики та Канади, а також подвоєння мит на китайські товари до 20%.
За даними західних медіа, це спричинило нову торгову війну з трьома найбільшими торговельними партнерами США, передає Forbes.
Тарифні заходи, які можуть перекреслити майже $2,2 трлн у двосторонній річній торгівлі США, були введені через кілька годин після того, як Трамп заявив, що ці три країни не доклали достатніх зусиль для зупинення потоку смертельного опіоїду фентанілу та хімічних речовин-прекурсорів до США.
Як пише CNN, Китай вже оголосив про заходи у відповідь. Зокрема, на імпорт американського мʼяса птиці, пшениці, кукурудзи та бавовни діятиме мито у 15%. Сорго, соєві боби, свинина, яловичина, морепродукти, фрукти, овочі та молочна продукція із США при ввезенні до Китаю обкладатимуться 10% митом.
Зі свого боку премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що Оттава негайно запровадить 25% тарифи на американський імпорт на $20,7 млрд і ще $86,2 млрд, якщо тарифи Трампа залишаться чинними протягом 21 дня.
Раніше він заявляв, що Канада може запровадити мита на американське пиво, вино, бурбон, побутову техніку та апельсиновий сік з Флориди.
Читайте також: Фон дер Ляєн попередила США про контрзаходи у відповідь на "необґрунтовані" тарифи проти ЄС
Очікується, що президентка Мексики Клаудія Шейнбаум також оголосить про свою відповідь пізніше 4 лютого.
Як пише WSJ, мало які країни зробили таку велику ставку на вільну торгівлю, як Мексика та Канада. Тепер їхні економіки зіткнуться зі стрес-тестом, який можна порівняти з глобальною фінансовою кризою та пандемією.
Канада і Мексика окремо підписали понад десяток угод кожна – серед найбільших у світі, – що надають їм відкритий доступ до ринків більш ніж 50 країн. Найважливішою залишається Угода між США, Мексикою та Канадою, оновлена версія Північноамериканської угоди про вільну торгівлю 1994 року, яка усунула більшість бар’єрів у торгівлі між цими трьома країнами. Понад 80% експорту обох країн припадає на США.
Ця угода перетворила Мексику на експортну потугу, зробивши її одним із провідних світових експортерів автомобілів, пива та телевізорів. Канада, зі свого боку, завдяки угодам про вільну торгівлю зі США, які сягають 1960-х років, змогла підняти свою економіку, що нині оцінюється у $2 трлн, до елітної G7.
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп у суботу, 1 лютого, підписав укази про запровадження суттєвих митних тарифів на імпорт товарів з Канади, Мексики, а також Китаю – трьох найбільших торговельних партнерів США. Додаткові мита на товари з Канади та Мексики мали становити 25%, а на товари з Китаю – 10% (на додачу до вже запроваджених раніше мит у розмірі 25%).
У відповідь 2 лютого президентка Мексики Клаудія Шейнбаум анонсувала запровадження відповідних митних та не митних заходів щодо США, а прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про намір запровадити 25% мита на імпорт товарів із США загальною вартістю $155 млрд на рік.
Утім, пізніше США відтермінували запровадження мит проти Канади та Мексики на місяць.
2. Там практично немає торгівлі між США та засрашкою - 3.7 лярди.
Для порівняння - товарообіг між США та Канадою - більше 900 лярдів.
3. Ну і, звісно, с хєра "другу валоді" ще додаткові мита вводити?!? Тож питань немає.
А що по ньому трампон скраплений американський газ в росію буде гнати?
От і обережненько-обережненько. Бо влупити одразу 20 - боязко. А так, напівшишечки - і ніби тявкнули (показали, що не прогнулись), і підлизнули - дали рудому лайну виглядати "переможцем", бо він же набагато більші, аж в 2 рази, ввів мита.
Але правда в тому, що навіть з 20% митом китайські товари на ринку США будуть домінувати і в США не з'явиться власного виробництва трульярда копійчаних товарів повсякденного вжитку. Для цього потрібна притомна економічна, інвестиційна та стимулююча політика всередині країни.
А руде лайно не про притомність та послідовність у відстоюванні інтересів держави і суспільства. Воно про те, як воно виглядає тут і зараз, а також про власне збагачення.
цирк, блд
Гіркий досвід українського мудрого народу американський мудрий народ не навчив нічого. Він вирішив здобути свій, автентичний, чисто американський...
Хоча, величезні сумніви що й український мудрий народ хоч щось втямив від того, що він натворив...
Правда, в оригіналі було не народ, а наріт. Адміну то не сподобалось, він то видалив, а мене забанив.
Ризикнув запостити ще раз. Ну чомусь я в тому переконаний, на жаль. І вважаю, що то є суттєво, знову ж, на жаль.
Чим менше імпорту - тим вищий податок на виробництво.
📌 Якщо товар імпортується на 100% - податок на його виробництво 0%.
📌 Чим більше його виробляють у країні - тим податок зростає, поки не досягне стандартного рівня.
✅ Стимулює локальне виробництво
✅ Зменшує залежність від імпорту
✅ Створює робочі місця
Що думаєте?
А вийти до американців і сказати, що їм треба затягнути пояси, бо торговий дефіцит у США - понад 1 трлн доларів на рік, Трамп не може. Тому й почав вирішувати це питання через сраку.