За чотири роки в Україну ввезли понад 272 мільйони посилок. Під мито потрапили менше 1%

Із 2020 року в Україну ввезли 272,3 млн посилок. Із них лише на 0,75% нарахували ввізне мито.
Про це повідомляє платформа "Опендатабот" із посиланням на дані Державної митної служби.
Найбільше посилок надійшло у 2024 році – 75 млн, що у 1,3 раза більше, ніж до повномасштабного вторгнення РФ. За рік відправлень побільшало в 1,6 раза.
На понад 2 млн посилок було накладене мито, завдяки чому до держбюджету надійшло 668 млн грн податків за цей час. Ще понад 185 млн грн надійшло до держбюджету торік. Це на 15% більше, ніж у 2023 році.
Водночас, якщо перерахувати цю суму за середньорічним курсом євро, надходження до бюджету за рік зросли лише на 5%. У порівнянні до 2021 мита надійшло аж на 41% більше, але коливання курсу звели різницю до 2,5%.
Читайте також: Гетманцев хоче ввести податок на посилки українців із-за кордону з чаєм, кавою та парфумами
У середньому, торік доплата на посилку становила 351 грн (приблизно 8 євро). Наразі придбаний на іноземних маркетплейсах товар вартістю до 150 євро потрапляє в Україну без сплати ПДВ (20% від ціни) та мита (близько 10%).
Наразі на сайті Верховної Ради зареєстровано два законопроєкти, які передбачають скасування поточного ліміту у 150 євро на безподаткові посилки та оподаткування міжнародних посилок ПДВ 20%.
Минулого року Рада відмовилася запроваджувати оподаткування посилок
Нагадаємо, урядова версія ухваленого минулого року Верховною Радою законопроєкту №11416 про історичне підвищення податків вже передбачала скасування можливості ввозити на територію України без сплати ПДВ товарів у міжнародних експрес-відправленнях вартістю до 150 євро. Тобто всі відправлення від юридичних осіб (іноземних інтернет-магазинів, маркетплейсів тощо) мали б оподатковувати, незалежно від їх вартості.
Однак перше голосування за доопрацьований законопроєкт №11416-д депутати провалили. У першому читанні він набрав лише 224 голоси з 226 необхідних, у тому числі його підтримали лише 170 із 233 депутатів від "Слуги народу". До повторгного першого читання цю норму із законопроєкту про підвищення податків прибрали, а Данило Гетманцев пообіцяв, що для скасування пільг при оподаткування посилок народні депутати підготують окремий законопроєкт.
Детальніше читайте у матеріалі: Податок на посилки: Скільки отримає бюджет та чому це вдарить по виробництву дронів?