Збитки на 1,5 мільярда: справу ексміністра енергетики Насалика передали до ВАКС

Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо ексміністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Обвинувальний акт направлено до Вищого антикорупційного суду.
Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.
Його та колишнього керівника одного з департаментів міністерства підозрюють у зловживанні службовим становищем на користь одного з газових олігархів, унаслідок чого держбюджету завдано збитків на 1,48 млрд грн.
"Встановлено, що за вказівкою очільника міністерства його підлеглий керівник Департаменту Міненерговугілля укладав зі структурами відомого бізнесмена завідомо збиткові для держави угоди. Зокрема, у порушення постанови Кабінету міністрів посадовці штучно "списували" комерсантам кошти за експлуатацію державного майна", – йдеться у повідомленні.
Санкція статті передбачає покарання до шести років позбавлення волі.
Як повідомлялося, у лютому 2023 року у вказаному кримінальному провадженні колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику було повідомлену про підозру за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість).
Надалі за результатом розслідування ексміністру змінено підозру на ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання службовим становищем.
Як писав БізнесЦензор, у цій справі слідчий суддя Печерського суду Києва у травні 2022 року арештував та передав в управління АРМА корпоративні права 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем, які експлуатують державні газові мережі.
У лютому 2017 року Кабінет міністрів прийняв постанову про передачу державних газових мереж від "Нафтогазу" до Міненерго. Водночас міністерство повинно було укласти з операторами ГРМ договори оренди газопроводів зі стягненням плати за їх користування. За цією постановою, оператори ГРМ мають щорічно платити державі за експлуатацію газопроводів 10% від їх залишкової вартості.
Проте Міненерго того ж року уклало з 37 обл- та міськгазами договори, де передбачено безоплатне користування державним майном, оскільки для стягнення з них плати за експлуатацію газопроводів потрібно було підвищити тариф на розподіл газу для всіх споживачів.