Деякі компанії Німеччини готові повернутися до російського газу навіть до закінчення війни, – Bloomberg

Промислові підприємства Німеччини на сході країни вже планують час, коли російський газ повернеться до Європи. Так, у деяких колах уже почалися розмови про повернення поставок, навіть до закінчення розв'язаної Росією війни проти України.
Про це пише Bloomberg.
Як зазначається, промисловість Німеччини була побудована на дешевому російському газі, а після відмови від співпраці з Росією економіка країни почала зменшуватись. Через зростання цін на енергоносії деякі підприємства були змушені перенести виробництво за кордон.
На думку керівника одного з найбільших хімічних промислових підприємств Німеччини Крістіана Гюнтера, єдиний спосіб відродити деякі галузі промисловості – це знову отримати дешевий російський газ.
Серед можливих маршрутів – відновлення транзиту через Україну або використання непошкодженої лінії "Північного потоку" дном Балтійського моря, прямого трубопроводу між Росією та Німеччиною.
Кілька політиків також починають розглядати цю проблему. Міністр економіки землі Саксонія-Ангальт Свен Шульце, де розташовані два хімічні парки, заявив, що мирна угода змінить ставлення РФ до енергетики.
"Якщо ми зможемо досягти миру та побудувати довгострокову довіру до того, що Європі не загрожує Росія, ми також повинні бути відкритими для обговорення майбутніх поставок російського газу. Я вважаю, що було б неправильно остаточно виключати відновлення поставок газу", – сказав Шульце.
За словами наукового співробітника Оксфордського інституту енергетичних досліджень Джонатана Стерна, повернення деяких російських обсягів допомогло б знизити ціни на газ у Європі.
Втім, відновити потоки буде нелегко. Найбільші та найстаріші європейські покупці російського "Газпрому" вже розірвали відносини з РФ. Німецька Uniper SE та австрійська OMV AG розірвали свої контракти. Регіон також почав встановлювати більше LNG-терміналів і підписав угоди про отримання танкерного палива від світових виробників, від США до ОАЕ.
Як повідомлялося, поставки російського "Газпрому" до Європи газопроводом "Турецький потік" у лютому цього року оновили історичний максимум, перевищивши 55 млн кубометрів на добу.
Раніше Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) повідомляв, що Європейський Союз витратив більше грошей на російське викопне паливо, ніж на фінансову допомогу Україні. Так, ЄС закупив російської нафти і газу на 21,9 млрд євро попри зусилля, спрямовані на те, щоб позбутися залежності від палива країни-агресора.
У січні Енергетичне агентство Данії видало дозвіл швейцарській "дочці" російського "Газпрому" Nord Stream 2 AG на проведення робіт із консервації газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі, який було пошкоджено внаслідок серії вибухів у 2022 році.
Газопровід "Північний потік-2" – розширення першого потоку, який "Газпром" запустив у 2011 році. Газопровід протяжністю понад 1200 км ішов дном Балтійського моря в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі й інших країн Східної Європи та Балтії.