1137 відвідувачів онлайн
123 1

"Ризики з доступністю газу": В "Укренерго" закликали бізнес будувати розподілену генерацію на альтернативному паливі

Когенераційна установка

Через ситуацію з газом в Україні виникає необхідність забезпечувати роботу установок генерації електроенергії не тільки на цьому виді палива, а й на альтернативних.

Про це член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко заявив під час дискусії з розвитку енергетики, передає галузеве видання Енергореформа.

"Як показали останні кілька тижнів, в рамках реалізації концепції розподіленої генерації, безумовно, треба мати на увазі необхідність, як мінімум, двохпаливності тих малих електростанцій, які будуть будуватися... Необхідно мати можливість включитися в роботу на резервному паливі", – сказав Бойко.

Він звернув увагу, що ця вимога вже сьогодні міститься в конкурсних документаціях на нову потужність, але, за його словами, інвестори не сприймали її серйозно.

Бойко висловив переконання, що "поки не з’явилися очевидні ризики з доступністю базового палива – газу", потрібно врахувати питання його альтернативи в роботі установок.

Згідно з розміщеними на сайті "Укренерго" вимогами до характеристик високоманеврових генеруючих одиниць, перший конкурс на побудову яких загальною потужністю 700 МВт зараз триває (заявки приймаються до 28 лютого включно), має бути передбачено "забезпечення можливості роботи такої генеруючої одиниці, як на основному, так і на резервному або аварійному виді палива у разі необхідності".

Як повідомлялося, з початку 2024 року РФ здійснила 16 масованих атак по газовій інфраструктурі України. Загалом ворог випустив понад 100 ракет по обʼєктах групи "Нафтогаз", також постраждали потужності найбільшої приватної енергокомпанії ДТЕК Ріната Ахметова.

За словами керівника групи "Нафтогаз" Романа Чумака, ситуація з природнім газом в Україні через обстріли РФ непроста, але не критична, компанія імпортує обсяги газу, необхідні для збалансування системи та задоволення потреб всіх груп споживачів.

За даними Reuters, Україна планує в лютому та березні імпортувати до 800 млн кубометрів газу з Європи, щоб компенсувати зменшення видобутку на 40% внаслідок російських ракетних ударів.

Нагадаємо, наприкінці січня група "Нафтогаз" розпочала імпорт газу з Європи, хоча перед початком опалювального сезону на той час голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов обіцяв пройти осінньо-зимовий період 2024-2025 років за рахунок лише українського газу. Він також зауважував, що компанія створила невеликий запас газу, закупленого за кордоном за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, але не розмитнювала його.

Раніше ексголова ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон повідомив, що українські підземні сховища газу поступово підходять до рівня наповненості 10%, коли проєктна можливість відбору газу впаде до 60 млн кубометрів на добу, чого буде недостатньо для забезпечення потреб споживачів у випадку похолодання. Це означитиме, що "Нафтогаз" буде змушений екстрено імпортувати газ.

Відтак, "Нафтогаз України" імпортує газ у лютому за ціною понад $700 за тисячу кубометрів, хоча влітку 2024 року компанія могла купувати газ по $300-350 за тисячу кубометрів.

Коментувати
Сортувати:
Металургію на дровах, виробництво азотних добрив на соломі...
показати весь коментар
27.02.2025 20:35 Відповісти