"Оператор тилу" за перший рік роботи зекономив понад 16 мільярдів гривень. Які контракти були укладені?

Закупівельна агенція Міністерства оборони України – "Державний оператор тилу" – за перший рік роботи уклала 719 контрактів на загальну суму 74,6 млрд грн, забезпечивши військо продовольством, амуніцією та пально-мастильними матеріалами.
Про це йдеться в повідомленні Міноборони.
Державний оператор тилу розпочав роботу 1 грудня 2023 року. І вже в січні 2024 року агенція почала забезпечувати ЗСУ одягом, амуніцією та пально-мастильними матеріалами, а з 1 квітня – харчуванням. В умовах відсутності інформації по ринку, постачальниках, обʼємах забезпечення в попередні роки, фахівці ДОТ з нуля побудували процеси постачання, відкрили ринок для нових постачальників і зробили закупівлі максимально прозорими.
Як зазначається, застосування сучасних підходів до закупівель ДОТ дозволило заощадити державному бюджету понад 16,3 млрд грн. Ці кошти були спрямовані на додаткові потреби Збройних Сил України.
"Найбільша економія досягнута на закупівлях пального – майже 6,6 млрд грн, а також на продовольчому забезпеченні – приблизно 6 млрд грн. Це результат системної роботи з оптимізації витрат і вдосконалення підходів до закупівель", – сказав директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.
У Міноборони додали, що було законтрактовано 74,6 млрд грн при доведеній річній потребі у 95,6 млрд грн
Середній показник рівня обслуговування постачальників склав 78%, а запровадження IT-системи DOT-Chain прискорило цикл постачання чотири рази та усунуло понад 30 тис. паперових документів щотижня
"Вперше в історії забезпечення ЗСУ доведену потребу на наступний (2025) рік почали контрактувати в попередньому, з листопада 2024 року", – додали в Міноборони.
Харчування ДОТ законтрактував на 23,6 млрд грн, із яких було поставлено 95,1%. Окрім того, доставлено 264 млн літрів води, це близько 85 олімпійських басейнів.
Речового майна було законтрактовано на 22,8 млрд грн, поставлено – 84%. 128 860 поставлених бронежилетів достатньо, щоб повністю забезпечити армії Угорщини, Нідерландів, Болгарії, Бельгії, Швеції разом узятих.
Паливно-мастильних матеріалів було законтрактовано на 28,2 млрд грн, поставлено – 90,8%. Так, було забезпечено 11 тис. вагонів пально-мастильних матеріалів. Якщо з них сформувати єдину колону цистерн, їх відстань дорівнюватиме відстані від Братислави до Будапешта.
Також проведено понад 1 600 перевірок ділових партнерів. Для впровадження міжнародних стандартів управління "Державний оператор тилу" співпрацює з провідними закупівельними агентствами НАТО.
Раніше стало відомо, що "Державний оператор тилу" збирається в 2025 році під час проведення закупівель, окрім цінових критеріїв, ввести низку кваліфікаційних вимог для учасників, зокрема локалізацію виробництва і контроль виробничого процесу.
Перед тим повідомлялося, що "Державний оператор тилу" планує опублікувати на своєму сайті список постачальників, до яких застосовані обмежувальні заходи.
До того стало відомо, що "Державний оператор тилу" розробив обмежувальні заходи для постачальників, які не виконують свої зобов'язання за укладеними договорами.
Також повідомлялося, що "Державний оператор тилу" ініціюватиме підвищення розміру штрафів за постачання неякісної продукції для Збройних Сил України до 100% її вартості.