"Укрзалізниця" має позбутися готелів та баз відпочинку замість підвищення тарифів на вантажні перевезення, – нардеп

Державній "Укрзалізниці" передусім потрібно позбутися непрофільних активів, а не підвищувати тарифи на вантажні перевезення, адже компанія досі має на балансі готелі та бази відпочинку.
Про це перша заступниця голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко заявила під час VII Міжнародної конференції "Залізниці України: розвиток та інвестиції", передає транспортний портал ЦТС.
"Якщо говорити про прозорі тарифи, "Укрзалізниця" повинна позбутися активів, які їй не потрібні. На балансі УЗ досі знаходяться бази відпочинку, готелі, дитячі садочки тощо. І їх утримання, в тому числі, впливає на формування тарифів", – наголосила депутатка.
Клименко звернула увагу також на те, що нині залізниця має проблеми з перекредитуванням.
"Кредитори не хочуть приставати на ті умови, які пропонує "Укрзалізниця", і якщо завтра вони попросять повернути гроші, компанія за балансом буде банкрутом. Європейці порахували і стверджують, що з такими темпами кредитування як зберігаються зараз, борг УЗ сягне $7 мільярдів до 2030 року", – наголосила заступниця голови транспортного комітету Ради.
"Підвищення тарифів може перекрити витрати на пасажирські перевезення, але питання кредиторів і величезних сум, які висять на УЗ, – нікуди не дінеться. "Укрзалізниці" потрібно кожен день зменшувати свої витрати, в тому числі позбутися своїх непрофільних активів. Нині УЗ займає 5% ВВП, в які входить все – від гуртожитків до дитсадків. Жодні законодавчі акти не можуть вирішити це питання. А іншого способу підвищити ефективність УЗ – немає", – додала Клименко.
На її думку, зарадити ситуації мало би ухвалення закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту. Він зареєстрований, але потребує доопрацювання, зауважила депутатка.
"Комісія могла би стати точкою відліку, з якої можна було би почати працювати, але подібні комісії мають передбачатися Конституцією для того, щоби бути поза впливом законодавчих органів влади. Утім, в зареєстрованому законопроекті такий вплив все ще може залишитися. Саме тому не може бути впевненості в тому, що тарифи після цього знизяться", – зазначила заступниця голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури.
Читайте також: Мінрозвитку має донести до уряду негативні наслідки від підвищення вантажних тарифів "Укрзалізниці", – експерт
Нагадаємо, раніше експерти та бізнес-асоціації звинуватили "Укрзалізницю" у бажанні використати монопольне становище та підвищити тариф на вантажні перевезення на 37%. Як заявили в Американській торговельній палаті (ACC), крім тарифів, УЗ збирається збільшити вартість робіт і послуг, які пов’язані із перевезеннями, а також ставки плати за користування вагонами та контейнерами.
У свою чергу бізнес-спільнота попередила про критичну загрозу, яку становить це рішення для економіки України. У Дунайському пароплавстві заявили про зупинку флоту у разі підвищення тарифу, а завод АрселорМіттал Кривий Ріг попередив про ризик закриття заводу, де працює 20 тисяч людей.
таж сама муйня в мвс, сбу, міністерствах
своє все, готелі, бази, санаторії, автопарки, премії, що пісдєс які
їм більше потрібно ніх холопам??? так???
1. Медичного страхування й обслуговування у Феофанії та будь якмх комерційних медичних закладах.
2. Проживання в орендованих квартирах, держдачах.
3. Держохорони.
4. Оренди транспортних засобів.
5. Їдальні держкоштом.
Замісць цього:
1. Живуть у готелі для депутатів ВР, там ж їх приймальні.
2. До роботи пішки - з електоратом буде час поспілкуватись.
3. ТЗ - тільки у відрядження, з автопарку ВР.
4. Держохорона - спостерігає, щоб не змились.