1703 відвідувача онлайн
178 2

Revolut не має ліцензій та дозволів на роботу на українському ринку, – Нацбанк

revolut

Компанія Revolut Bank UAB, яка заявила про вихід на український ринок, не отримувала жодних ліцензій або дозволів від Національного банку, не подавала відповідних заявок і не проходить процедуру ліцензування діяльності.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Зазначається, що відповідно до закону "Про банки і банківську діяльність" єдиними допустимими формами ведення банківської діяльності на території України є утворення філії іноземного банку або отримання банківської ліцензії в Україні.

"Будь-яка з цих форм потребує дозволу Нацбанку. Під час розгляду заявки на відкриття філії чи отримання ліцензії НБУ здійснює комплексну оцінку ділової репутації засновника, його фінансового стану та запропонованої бізнес-моделі", – пояснили в Нацбанку.

Регулятор наголошує, що підтримує відкриту конкуренцію та розвиток фінансових технологій, але вважає, що всі учасники ринку повинні діяти в межах законодавчих та регуляторних вимог.

Також НБУ звертає увагу українців, що норми законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та системи гарантування вкладів не поширюються на клієнтів Revolut.

Revolut Bank UAB – це іноземний банк, зареєстрований у Литві, який надає фінансові послуги на основі ліцензії, що дозволяє йому працювати в країнах Європейського Союзу.

Як повідомлялося, наприкінці 2024 року Revolut розпочала бета-тест свого продукту в Україні. Уже у лютому 2025 року необанк став доступний усім українцям, які через "Дію" можуть надати Revolut Bank UAB свої документи і стати клієнтами цього застосунку. Крім того, Revolut випускає і доставляє в Україну фізичні пластикові картки.

Фінтех-стартап Revolut створили у 2015 році у Лондоні росіянин Микола Сторонський та українець Влад Яценко. У липні 2021 року Revolut залучив $800 млн інвестицій. Компанію оцінили у $33 млрд. На той час акції, які належать Яценку, оцінювалися приблизно в $1,3 млрд. У липні 2021 року американський Forbes оцінив статки Яценка в $1,1 млрд через те, що Revolut непублічна компанія.

У жовтні 2022 року Сторонський відмовився від російського громадянства. Рішення про вихід із громадянства мільярдер ухвалив після введення Києвом санкцій проти його батька – гендиректора "Газпром промгаз" Миколи Сторонського-старшого.

Коментувати
Сортувати:
ДІЯ і россія-- нічого дивного.
показати весь коментар
27.02.2025 12:40 Відповісти
Найбезпечніший банк на території України, бо гетьманцев не має до нього доступу
показати весь коментар
27.02.2025 13:22 Відповісти