3582 відвідувача онлайн
153 0

Влада РФ констатувала провал російських аналогів YouTube

Російська влада констатувала провал аналогів YouTube

Зусилля російської влади щодо переманювання користувачів у російські "вбивці" американського відеосервісу YouTube провалилися, і це фактично підтвердили в Мінцифри РФ.

Про це пише The Moscow Times. 

За словами глави Департаменту розвитку масових комунікацій Мінцифри Росії Єкатеріни Ларіної, на російських сервісах не вистачає "цікавого глядачам" контенту. Крім того, російські платформи мали зустріти нових користувачів "більш гостинно".

"Ефект від уповільнення [роботи через деградацію обладнання] YouTube, звичайно, є. Але, якби глядача більш "гостинно" зустріли на наших майданчиках, то ефект міг би бути більшим", – сказала Ларіна.

На її думку, ключова проблема російських платформ – відсутність на них великої частини "цікавого глядачеві контенту". Вона навела приклад "класику російського кінематографа", якою не забезпечили глядачів.

Ларіна також розповіла, що "спочатку" фіксувався сильний перетік користувачів із YouTube на російські відеоплатформи, але "потім ефект начебто зупиняється". 

Раніше про те, що жодна росыйська платформа не змогла скласти конкуренцыю американському YouTube, заявляв член комітету Держдуми РФ із інформаційної політики Антон Горєлкін.

"Нам потрібен один (відеохостинг, – ред.), але нормальний", – говорив він.

За даними від 26 лютого, трафік YouTube у Росії тримається на рівні 20% від нормального стану. 

Як повідомлялося, наприкінці минулого року трафік відеохостингу YouTube в Росії звалився до 20% від нормального стану. Це сталоновим мінімумом для країни.

Блокування YouTube у Росії

Нагадаємо, до 3 серпня минулого року YouTube перестав повноцінно працювати у більшості популярних у Росії браузерів на ноутбуках та персональних комп'ютерах. Незабаром користувачі почали відчувати труднощі та при спробі переглянути відео за допомогою мобільного додатка.

До уповільнення середньодобове охоплення YouTube у Росії становило 55,4 млн осіб. На тлі збоїв у роботі платформи в Росії злетіли продажі Wi-Fi-роутерів із вбудованими VPN.

Тим часом Роскомнадзор запитав у операторів зв'язку дані про IP- та фізичні адреси серверів у Росії, через які здійснюється швидке завантаження відео на YouTube.

Згодом стало відомо, що російські провайдери почали впроваджувати на своїх мережах рішення, що дозволяють обходити уповільнення YouTube.

На початку вересня повідомлялося, що Роскомнагляд почне позбавляти ліцензій російських інтернет-провайдерів, які використовують технології обходу обмежень доступу до сайтів та прискорюють роботу відеохостингу YouTube у Росії.

Швидкість роботи відеохостингу YouTube у Росії знизилася на початку вересня до рекордно низького рівня.

У грудні стало відомо, що операторів зв'язку в РФ зобов'яжуть передавати дані про користувачів, які заходять на заблоковані в Росії сайти.

Коментувати
Сортувати: