Наслідки російських атак: Україні доведеться імпортувати до 2 мільярдів кубометрів газу

Цього року Україні доведеться купити за кордоном від 1 до 2 мільярдів кубометрів газу для підготовки до наступного опалювального сезону.
Про це генеральний директор найбільшої приватної енергетичної компанії ДТЕК Максим Тимченко розповів Bloomberg.
"Це залежить від того, наскільки швидко ми відновимо нашу газову інфраструктуру та відновимо рівень видобутку, і яка буде погода", – сказав він.
Він додав, що ДТЕК планує протягом найближчих двох місяців укласти угоду про імпорту зрідженого газу із США.
За словами Тимченка, шкода газовій інфраструктурі ДТЕК від російських атак не є "настільки значною", як руйнування 90% потужностей компанії з виробництва електроенергії.
Минулого року Україна завезла 724 мільйони кубометрів газу з-за кордону, свідчать підрахунки галузевого видання ExPrо. Приблизно третина цього обсягу згодом була реекспортована до інших країн, які використовували українські сховища для зберігання газу.
Що відомо про імпорт газу і запаси у сховищах?
Як повідомлялося, вранці 11 лютого російські війська також здійснили масовану атаку на об'єкти газової інфраструктури України. Зокрема, пошкоджень зазнали виробничі потужності "Нафтогазу" у Полтавській області, про зупинку "об'єкта газовидобутку" внаслідок обстрілу повідомила найбільша приватна нафтогазова компанія в Україні – "ДТЕК Нафтогаз" Ріната Ахметова.
Після цього Кабінет Міністрів провів окрему нараду, присвячену впливу російських атак на видобуток газу в Україні, за підсумками якої доручив НАК "Нафтогаз України" підготувати стратегію імпорту газу.
Внаслідок другого масованого ракетно-дронового обстрілу 20 лютого постраждала газовидобувна інфраструктура "Нафтогазу".
За даними Reuters, Україна планує в лютому та березні імпортувати до 800 млн кубометрів газу з Європи, щоб компенсувати зменшення видобутку на 40% внаслідок російських ракетних ударів.
Нагадаємо, наприкінці січня група "Нафтогаз" розпочала імпорт газу з Європи, хоча перед початком опалювального сезону на той час голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов обіцяв пройти осінньо-зимовий період 2024-2025 років за рахунок лише українського газу. Він також зауважував, що компанія створила невеликий запас газу, закупленого за кордоном за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, але не розмитнювала його.
Раніше ексголова ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон повідомив, що українські підземні сховища газу поступово підходять до рівня наповненості 10%, коли проєктна можливість відбору газу впаде до 60 млн кубометрів на добу, чого буде недостатньо для забезпечення потреб споживачів у випадку похолодання. Це означитиме, що "Нафтогаз" буде змушений екстрено імпортувати газ.
Відтак, "Нафтогаз України" імпортує газ у лютому за ціною понад $700 за тисячу кубометрів, хоча влітку 2024 року компанія могла купувати газ по $300-350 за тисячу кубометрів.
Не обманюйте людей. Якщо не здатні закупити газу на зиму, то тут ніякі ворогів не треба.
Рукожопі крадії.