3643 відвідувача онлайн
332 0

Ціни на нафту зростають на тлі нових санкцій щодо Ірану

нафта

Ціни на нафту зросли 25 лютого на тлі нових санкцій США, запроваджених проти близькосхідного виробника з Ірану, що посилило побоювання щодо можливого скорочення постачань.

Як пише Reuters, ф'ючерси на нафту Brent зросли на 38 центів, або 0,5%, до $75,16 за барель. Ф'ючерси на американську нафту WTI подорожчали на 47 центів, або на 0,7%, до $71,17 за барель, передає Укрінформ.

"У короткостроковій перспективі вважаю, що сира нафта шукає базу. Нові санкції США, оголошені вночі щодо Ірану, ймовірно, допоможуть цьому, як і зобов’язання міністра нафти Іраку контролювати її надлишки", – сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.

Напередодні США наклали нові санкції на понад 30 брокерів, операторів танкерів і судноплавних компаній за їхню роль у транспортуванні іранської нафти. Президент Трамп заявив, що хоче звести експорт сирої нафти з Ірану до нуля.

Іран є третім за величиною виробником в Організації країн-експортерів нафти, видобуваючи 3,2 млн барелів на добу в січні. Деякі аналітики кажуть, що наразі зростання попиту на паливо на Заході також сприяє нафтовим ринкам.

Згідно з ціновими даними LSEG, рентабельність типового нафтопереробного заводу в Сінгапурі, який переробляє дубайську сиру нафту регіонального рівня, становила в середньому $3,5 за барель у лютому порівняно з $2,3 за барель минулого місяця.

Читайте також: G7 відмовиться від зниження стелі цін на російську нафту, – ЗМІ

Однак загальний приріст був обмежений невизначеним прогнозом попиту.

Президент США Трамп заявив у понеділок, що тарифи на канадський і мексиканський імпорт, заплановані на 4 березня, "вчасні і за графіком", попри зусилля двох торгових партнерів усунути занепокоєння Трампа щодо безпеки кордонів і фентанілу. Аналітики кажуть, що тарифи будуть ведмежими для зростання глобального попиту на нафту.

Крім того, ринок розглядає потепління відносин Трампа з Москвою як потенційний сигнал послаблення санкцій проти Росії, що збільшить світові пропозиції нафти.

Як повідомлялося, 24 лютого ціни на нафту знизилися через перспективу відновлення експорту з нафтових родовищ Курдистану, тоді як інвестори чекали ясності з переговорів про вирішення війни Росії проти України.

Коментувати
Сортувати: