1379 відвідувачів онлайн
817 0

Санкції працюють: Найбільші вугільні компанії Росії звітують про збитки і витрачають резерви

Найбільші вугільні компанії Росії звітують про збитки

Дві з найбільших вугільних компаній Росії – "Мєчєл" і "Распадская" – за підсумками 2024 року разом отримали близько 50 млрд рублів чистого збитку.

Про це свідчить звітність компанії за міжнародними стандартами, оприлюднена 20 лютого і 21 лютого відповідно, повідомляє The Moscow Times.

"Распадская" управляє найбільшою вугільною шахтою Росії із запасами майже 500 млн тонн. За підсумками 2024 року вона отримала чистий збиток у розмірі $133 млн після прибутку на $440 млн роком раніше. Торік виторг компанії впав на 17%, а валовий прибуток – на 36%.

Щоб покрити касові розриви, "Распадская" витратила три чверті запасів готівки на рахунках: із $337 млн ​​на початку року на них залишилося лише $87 млн ​​станом на кінець грудня 2024 року.

Своєю чергою "Мєчєл" відзвітував про падіння виторгу на 5% (до 335 млрд рублів), показника EBITDA – на 35% і зафіксував за підсумками року чистий збиток у розмірі 37 млрд рублів ($422 млн за поточним курсом).

Результати обох компаній "невтішні", зазначають аналітики російського "Промсвязьбанку": слабка кон'юнктура світових вугільних ринків вплинула на зниження цін, а санкції, які закрили для російського вугілля західні ринки, змусили продавати продукцію в Азію зі знижками.

Додатковою проблемою для "Мєчєла" стало різке підвищення ключової ставки російським центробанком. Через це значно зросли витрати компанії на обслуговування кредитів, що вже позначилося на фінансуванні капітальних витрат, ремонтних та екологічних програм, визнають у самій компанії.

Проблемою для російських вугільників стали санкції: на відміну від нафти та газу, які Європа продовжує купувати, хай і в невеликих обсягах, вугілля підпадає під повне ембарго, а великі вугільні компанії, включаючи СУЕК та "Мечел", потрапили до списків санкцій США.

Як повідомлялося, експорт російського вугілля торік суттєво зменшився: у 2024 році він становив 195 млн тонн, це на 17,5 млн тонн менше, ніж роком раніше, і на 26,2 тонн менше показника 2022 року. 

Аналітики російської цінового агентства Argus зауважують, що на ситуацію з експортом російського вугілля також вплинули проблеми на залізниці, яка виявилася не готовою до "розвороту економіки на Схід". Через пробки на залізниці кілька вугільних компаній не змогли виконати план експорту.

Коментувати
Сортувати: