Нацбанк оновив перелік важливих об’єктів платіжної інфраструктури. Що змінилося?

Національний банк визначив перелік важливих об’єктів платіжної інфраструктури в Україні за результатами їх діяльності у 2024 році.
Єдиною системно важливою платіжною системою, як і в попередні роки, залишається Система електронних платежів (СЕП) Національного банку України, повідомляє пресслужба регулятора.
Водночас до категорії важливих платіжних систем віднесено:
- ️"MasterCard", MasterCard International Incorporated, США;
- ️"Visa", Visa International Service Association, США;
- ️"PrivatMoney", АТ КБ "ПриватБанк", Україна;
- ️"NovaPay", ТОВ "НоваПей", Україна;
- ️"Фінансовий світ", ТОВ "Українська платіжна система", Україна.
Порівняно із минулим роком, з переліку важливих вибула платіжна система "Moneycom" від ТОВ "Свіфт Гарант".
Крім того, НБУ підтвердив статус трьох важливих технологічних операторів платіжних послуг:
- ТОВ "ЕйСі ДіСі Процессінг";
- ПрАТ "Український процесінговий центр";
- ТОВ "ТАС Лінк".
"Розподіл об’єктів платіжної інфраструктури за категоріями важливості здійснюється регулятором згідно з міжнародною практикою для підвищення їх надійності й ефективності, а також приведення їх діяльності у відповідність до міжнародних стандартів оверсайта. До важливих об’єктів оверсайта установлені підвищені вимоги щодо безперервності діяльності, управління та організації діяльності, системи управління ризиками тощо", – пояснили у НБУ.
Як повідомлялося, за даними Нацбанку, торік обсяг внутрішньодержавних переказів, здійснених через платіжні системи "переказу коштів", становив 1,34 трлн грн ($33,2 млрд), що на 83% більше, ніж за 2023 рік. Середня сума одного переказу в межах України у 2024 році становила 1 231 грн (у 2023 році – 862 грн).
Водночас за 2024 рік в Україну з усього світу було перераховано близько $9,6 млрд в еквіваленті (включно з переказами через офіційні та неофіційні канали). Це на $2 мільярди менше, ніж у 2023 році та на третину менше, ніж у 2021 році, коли вони сягали рекордної позначки $15 млрд.