Велика Британія оголосила про новий масштабний пакет санкцій проти Росії

Велика Британія до річниці початку повномасштабного вторгнення в Україну оголосила про новий масштабний пакет санкцій проти Росії.
Цей санкційний пакет націлений на обмеження доходів РФ, що підживлюють війну, а також на російські військові ланцюги постачання та організації у третіх країнах, які їх підтримують, повідомляє українська редакція Forbes із посиланням на повідомлення британського уряду.
Зокрема, Велика Британія внесла до санкційних списків 107 фізичних та юридичних осіб.
Зокрема, до переліку увійшли виробники та постачальники верстатів, електроніки та товарів подвійного призначення для російської армії, включаючи мікропроцесори, що використовуються в системах озброєння. У тому числі йдеться про компанії з країн Центральної Азії, Туреччини, Таїланду, Індії та Китаю, який є найбільшим постачальником найважливіших товарів для російської армії.
Крім того, під санкції потрапив міністр оборони Північної Кореї Но Кванг Чол та інші північнокорейські генерали та високопосадовці, причетні до розгортання понад 11 000 військових КНДР в Росії.
Санкції також запровадили проти 13 російських компаній, включаючи ТОВ "Грант-Трейд", власники якого Марат Мустафаєв та його сестра Дінара Мустафаєва використовували компанію для передачі передових європейських технологій у Росію.
Велика Британія також вперше запровадила санкції щодо іноземних фінансових установ, які підтримують російську військову машину. Зокрема, до санкційного списку внесли "Керемет Банк" з Киргизстану.
Крім того, санкції запровадили проти ще 40 суден "тіньового флоту", які перевозять російську нафту. Лише за останні шість місяців ці судна разом перевезли російської нафти та нафтопродуктів на суму понад $5 млрд, зазначається у повідомленні.
Після цього загальна кількість нафтових танкерів, на які Велика Британія наклала санкції, досягла 133 – найбільшого показника серед інших країн Європи. У британському уряді очікують, що ці санкції чинитимуть подальший тиск на енергетичні доходи Росії.
Велика Британія також наклала санкції проти 14 осіб, частина з яких причетна до розвитку стратегічних секторів російської економіки. Серед них Роман Троценко, один із найбагатших людей Росії, статки якого оцінюються у 2,2 млрд фунтів. Він володіє аеропортовою мережею "Новапорт".
Як повідомлялося, у третю річницю повномасштабного вторгнення в Україну Рада ЄС ухвалила 16-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Москви.
Зокрема, під санкції потрапили 48 фізичних та 35 юридичних осіб, серед них – голова ради директорів гірничодобувної компанії "Мечел" Ігор Зюзін, голова холдингу "Ленінець" Анатолій Турчак, акціонер Уральської гірничо-металургійної компанії Ігор Кудряшкін, акціонер АФК "Система" Володимир Євтушенков, екснардеп Верховної Ради Андрій Деркач, шахіст Сергій Карякін та інші.
Під обмеження потрапили 74 судна, які сприяють енергетичному сектору РФ, а також причетні до перевезення військового обладнання та вкраденого українського зерна. Загалом санкції тепер діють проти 153 таких суден.
Також ЄС вперше вводить заборону на операції з кредитними або фінансовими установами, які засновані за межами Росії та використовують "Систему передачі фінансових повідомлень" (SPFS) Центрального банку РФ.
Крім того, ЄС вирішив відключити від міжнародної системи SWIFT ще 13 банків, які вважаються важливими для російської фінансової та банківської систем.