Євросоюз минулого року витратив на російські нафту і газ більше, ніж на допомогу Україні

Європейський Союз витратив більше грошей на російське викопне паливо, ніж на фінансову допомогу Україні.
Про це йдеться у звіті Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), передає Укрінформ.
За оцінками CREA, на третій рік війни ЄС закупив російської нафти і газу на 21,9 млрд євро попри зусилля, спрямовані на те, щоб позбутися залежності від палива країни-агресора.
Зазначається, що ця сума на одну шосту більша, ніж 18,7 млрд євро, які ЄС виділив Україні як фінансову допомогу в 2024 році, згідно з даними Кільського інституту світової економіки (IfW Kiel).
У календарному 2024 році ЄС витратив на імпорт російського викопного палива на 39% більше, ніж виділив для України. Зазначається, що цифра допомоги не включає військові та гуманітарні внески.
У звіті також зазначається, що Росія заробила 242 млрд євро на світовому експорті викопного палива на третьому році свого повномасштабного вторгнення в Україну, причому доходи з початку війни "зараз наближаються до трильйонної цифри", оскільки РФ адаптується до санкцій.
Читайте також: Євросоюз збільшив імпорт російського газу морем торік на 18%. Він знову не потрапив під санкції
Зазначається, що Росія отримує до половини своїх податкових надходжень від нафтогазового сектору і намагається обійти санкції, перевозячи паливо "тіньовим флотом" – старими і недостатньо застрахованими танкерами. За даними Crea, на ці судна припадає близько третини доходів від експорту викопного палива.
Дослідники Crea підрахували, що доходи Росії від експорту викопного палива можуть скоротитися на 20%, якщо посилити чинні санкції і закрити прогалини. Заходи включають закриття "лазівки в нафтопереробці", через яку Європа може купувати російську нафту, яка була перероблена в іншій країні, і обмеження потоків газу через трубопровід "Туркстрім".
У доповіді також міститься заклик до боротьби зі зрідженим природним газом . Європа скоротила імпорт російського газу з початку війни в Україні, але частково задовольнила свої потреби за рахунок поставок СПГ, в тому числі з Росії.
Як повідомлялося, 24 лютого Рада Європейського Союзу ухвалила 16-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти РФ. Зокрема, обмеження торкнулися 74 суден, які сприяють енергетичному сектору РФ, а також причетні до перевезення військового обладнання та вкраденого українського зерна.
1. ЄС не закуповує трубопровідного газу із рф, крім Угорщини і Словаччини.
2. ЄС не закуповує російської нафти, крім трубопровідної Чехія, Словаччина, Угорщина.
3. Скраплений природній газ , щоьзакупое належить Газпрому, це газ приватної компанії, що не платить у бюджет рф ніяких податків, крім податку на заробітну плату працівників.
3. Україна саме зараз закуповує 800 млн. Куб м. у європейський трейдерів. Хтось може відокремити молекули " російського ?
Кхм, що?
Значить, і гроші йдуть Газпрому.
Ну якщо ви це стверджуйте, то, будь ласка, пруфи. Саме по ЄС, а не по, наприклад, ПМР чи іншим подібним утворенням.
Які " пруфи"? То, що газпром в ЄС експотрує тільки трубопровідний газ і тільки в Угорщину і Словаччину? Ти дійсно цього незнаєш? Тоді знайди зворотню інформацію.
У газпрома є власні проєкти по СПГ, але всі вони на Тихому океані.
А із Усть-Луги експортується газ проекту ЯМАЛ СПГ Вони добувають газ імекспртрують потім СПГ із нього. Газпром до цього проекту не має ніякого відношення.
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BC%D0%B0%D0%BB_%D0%A1%D0%9F%D0%93 Ямал СПГhttps://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%8D%D0%BA Новатэк (50,1 %)
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Total Total (20 %)
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/CNPC CNPC (20 %)
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D0%BD%D0%B4_%D0%A8%D1%91%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8 Фонд Шёлкового пути (9,9 %)
Ось склад акціонерів.ЯМАЛ СПГ
Газпром чи ні - не суттєво. Суттєво те, що російський бюджет отримує ці гроші. Тим чи іншим шляхом.
Навіть облаштування інфраструктури було за рахунок росбюджету.
Цей проєкт росії був потрібен для отримання ******** технологій скраплення газу і початку великого бізнесу по експорту саме СПГ у Європу.
Так що будь-який газ, куплений у русні, фінансує війну. Спосіб, у який вони перекачають гроші на купівлю озброєнь і найманців - це вже справа техніки.
Мені більше цікаво, куди йде валюта, що її у кількості 50.1% отримує зв'язка Ямал-Новатек?
Напевно є якісь " державні зобов'язання", ліві, але це гроші конкретних фіз осіб.
Візьмемо тебе наприклад, ти б ділився добровільно із бюджетом України грошима, коли це не прописано як твої зобов'язання у законі?
Коли з відомої структури подзвонять і скажуть "ну, дядя, тьі же понимаешь, так надо", варіантів залишається небагато.
А розібратись - це не для нас. Хто ж вам покаже всі тендери, наприклад, на благоустрій територій, де виграє одна і та сама компанія, у якої один з видів бізнесу є виробництво ударних БПЛА?
Це може бути так, а може і небути..
Ви вірите даним, які генерує русня?
Що " пишуть"? Що у ЄС експртрується тільки трубопровідний газ газпрому і тілтки у Словаччину і Угорщину?
Так це всі так " пишуть", просто тобі в силу професійної зацікавоеності вигідно тут грати дурника.
Тут медицина безсила.
Ех, така зрада пропала.
У нас є купа своїх приколів щодо торгівлі на крові (осьо кацапські реактори на ХАЕС купувати збираються, що є не просто торгівлею на крові, а стратегічною помилкою, що матиме далекосяжні наслідки), оцим треба займатися якнайперше, а тоді вже до Європи та США з претензіями.
Невже цих дурнів Трампушка так нічому не навчив?
Пробачте. Забув стару істину що дурні нічому не вчаться.