2573 відвідувача онлайн
45 0

UniCredit піде з Росії навіть у разі завершення війни. Це допоможе банку отримати кращі умови для продажу російського підрозділу

UniCredit піде з Росії навіть у разі завершення війни

Італійська банківська група UniCredit може прискорити вихід із Росії в разі завершення війни Росії проти України.

Про це заявив головний виконавчий директор банку Андреа Орсель, передає Financial Times. 

Наразі італійський банк є одним із небагатьох великих західних кредиторів, які залишилися в РФ.

Орсель сказав, що припинення бойових дій може дозволити UniCredit отримати кращі умови для продажу російського підрозділу.

Тоді як європейські кредитори, такі як Société Générale та ING, уклали угоди щодо виходу з Росії, зазнавши при цьому значного фінансового удару, кілька залишилися та повільно згорнули свою діяльність.

Процес виходу був ускладнений тим, що деякі західні банки потребували особистого схвалення транзакцій президентом Росії Владіміром Путіним. Однак UniCredit продовжує працювати в Росії, незважаючи на тиск із боку регуляторів і політиків з вимогою прискорити вихід банку з російського ринку.

Водночас Орсель сказав, що "зобов'язання UniCredit вийти з російського бізнесу є абсолютно очевидним".

За словами Орселя, банк "серйозно співпрацював протягом останніх трьох років із значною кількістю контрагентів у дослідженні всіх варіантів" для свого російського бізнесу, "але враховуючи різні складності та санкції, ми не змогли просунутися вперед".

Росія була важливим ринком для італійського кредитора, де його підрозділ за минулий рік приніс близько 5% загального доходу групи. Відповідно до останніх результатів за рік, у 2024 році доходи від бізнесу в РФ зросли на 9%, до 1,3 млрд євро. російський підрозділ банку отримав 577 млн євро чистого прибутку за рік.

Однак UniCredit також значно скоротив кредити та депозити в країні та заявив, що відповідає вимогам Європейського центрального банку щодо скорочення діяльності. 

"Якщо мене не змусять, я не продам російський підрозділ за один євро або за щось, що не є справедливою ціною", – також підкреслив Орсель.

Іноземні банки в Росії

Як повідомлялося, італійська група UniCredit розпочала попередні переговори про продаж дочірнього банку в Росії ще у травні 2022 року, після прояву інтересу з боку фінансових організацій, а також компаній, зацікавлених в отриманні банківської ліцензії в РФ.

Чистий прибуток російського бізнесу італійської банківської групи UniCredit у першому кварталі 2024 року становив 213 млн євро. Це удвічі більше, ніж у першому кварталі 2023 року.

Російський "Юнікредит Банк" за підсумками 2023 року отримав чистий прибуток у розмірі 665 млн євро, хоча 2022 рік підконтрольний італійській групі UniCredit російський банк завершив зі збитком у розмірі 220 млн євро.

За даними Reuters, Європейський центральний банк планує наказати італійській фінансовій групі UniCredit скоротити свою присутність у Росії.

Нагадаємо, у березні 2023 року інший банк – австрійський Raiffeisen Bank International (RBI) – оголосив, що продасть свій бізнес у Росії або виведе "Райффайзенбанк" із периметра групи до кінця року, а також скоротить ділову активність у Росії.

Однак реалізацію цих планів відклали. А з грудня 2023 року російський "Райффайзенбанк" розмістив понад 2400 оголошень про вакансії в Росії. У майже 1500 з них йдеться про вакансії для менеджерів із продажу та фахівців з обслуговування клієнтів, підрахувало видання Financial Times.

За даними Reuters, насправді Raiffeisen затягує виконання цієї обіцянки, сподіваючись дочекатися завершення розв’язаної РФ проти України війни.

При цьому Європейський центральний банк тисне на австрійський Raiffeisen Bank International, щоб він згорнув свій бізнес та вийшов із Росії. Хоча ЄЦБ не просить Raiffeisen негайно залишити країну, він хоче отримати план дій для згортання бізнесу. Такий план може включати продаж або закриття російського банку.

Коментувати
Сортувати: