Ціни на нафту продовжують зростати на тлі очікувань від переговорів щодо України

Ціни на нафту зросли 19 лютого на тлі побоювань щодо перебоїв у постачанні нафти в США та Росії, а також унаслідок очікування ясності навколо мирних переговорів щодо України.
Як пише Reuters, ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 14 центів, до $75,98 за барель, водночас березневі ф’ючерси на американську нафту WTI подорожчали на 16 центів, до $72,01, передає Укрінформ.
"Психологічно важливий рівень $70, схоже, зберігся, чому сприяла атака українського безпілотника на російську нафтонасосну станцію та побоювання, що холодна погода в США може скоротити поставки", – пояснив ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.
Крім того, за його словами, є деякі припущення, що ОПЕК+ може вирішити відкласти заплановане збільшення поставок у квітні.
Росія заявила, що потоки нафти через Каспійський трубопровідний консорціум (КТК), основний маршрут для експорту сирої нафти з Казахстану, скоротилися на 30%-40% у вівторок після атаки українського безпілотника на насосну станцію. Згідно з підрахунками Reuters, скорочення на 30% означало б втрату ринкових поставок на 380 тис. барелів на добу.
Тим часом холодна погода поставила під загрозу постачання нафти в США, за оцінками Управління трубопроводів Північної Дакоти, видобуток у третьому штаті країни скоротиться на 150 тис. барелів на добу.
Читайте також: Обхід санкцій: Росія знайшла нові танкери для збереження свого експорту нафти
До того ж адміністрація президента США Дональда Трампа заявила, що погодилася продовжити переговори з РФ щодо припинення війни в Україні. Угода може пом’якшити або допомогти скасувати санкції, які порушили поставки російської нафти.
Утім, аналітики Goldman Sachs заявили, що потенційна мирна угода між Україною і Росією та пов’язане з нею пом’якшення санкцій проти РФ навряд чи суттєво збільшить російські нафтові потоки.
"Ми вважаємо, що видобуток сирої нафти в Росії стримується її цільовим показником ОПЕК+ у 9 мільйонів барелів на добу, а не поточними санкціями, які впливають на призначення, але не на обсяги експорту нафти", – йдеться у звіті.
Ізраїль і ХАМАС також почнуть непрямі переговори щодо другого етапу угоди про припинення вогню в Газі, заявили офіційні особи у вівторок.
Як повідомлялося, для усунення наслідків атаки безпілотників на нафтоперекачувальну станцію "Кропоткінська" у Краснодарському краї РФ знадобиться півтора - два місяці, на цей час обсяг прокачування нафти з Казахстану через територію Росії системою Каспійського трубопровідного консорціуму може бути знижено на 30%.