2479 відвідувачів онлайн
87 0

Україна володіє 22 з 30 важливих для Європи корисних копалин, – Шмигаль

Роботи зі зведення фортифікацій на Харківщині завершено на 99,9%

Україна готова співпрацювати з Євросоюзом у питаннях урану, карбонату літію і титану.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у статті для видання Politico, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, Україна володіє 22 з 30 критичних для ЄС корисних копалин.

"Перше місце в Європі за запасами урану. Ми здатні не лише покрити власні енергетичні потреби, а й експортувати уран, особливо в умовах зростаючого попиту на ядерну енергетику в ЄС", – написав голова українського уряду.

Він також заявив, що в України найбільші у Європі запаси літію. "У 2021 році у світі було спожито 460 тисяч тонн карбонату літію, а до 2030 року попит зросте до 6 мільйонів тонн. Ми готові створювати спільні підприємства, що нададуть ЄС стратегічну перевагу", – додав Шмигаль.

До того ж, уточнив прем’єр, Україна є серед світових лідерів за запасами титану і може повністю замістити імпорт російського титану для європейської промисловості, включно з оборонним сектором.

"Відновлення України стане важливим чинником для консолідації Європи. Ідеться про сотні мільярдів євро інвестицій, що створять нові виробництва та робочі місця як в Україні, так і у країнах ЄС", – вважає Шмигаль.

Читайте також: Зеленський не погодився на запропоновану США угоду про рідкісноземельні метали, – CNN (оновлено)

Днями президент США Дональд Трамп заявив, що Україна "у принципі погодилася" надати Вашингтону доступ до видобутку цінних мінералів на своїй території в обмін на допомогу

Раніше він заявив, що Україна могла б передати США наявні в українських надрах поклади рідкісноземельних металів в обмін на американську допомогу у війні з Росією.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, ще може йтися про залучення американських інвестицій у розробку українських родовищ корисних копалин. За його словами, він обговорював можливість американських інвестицій в Україну із Трампом ще у вересні минулого року.

Детальніше про це читайте у нашому матеріалі: Питання на трильйони доларів. Скільки коштують ресурси України, та чому ними цікавляться американці

Коментувати
Сортувати: