"З цим проблем немає": Зеленський відповів на запитання про фінансування добудови ХАЕС

З фінансуванням добудови Хмельницької атомної станції "проблем немає", для цього можуть залучити кредитні кошти або гроші інвесторів.
Про це президент Володимир Зеленський розповів під час поїздки на Хмельницьку АЕС, передає Liga.net.
"Всі зацікавлені заходити в атомку. З цим не буде проблем – з кредитними грошами або інвестиціями. Якщо дивитися на інші країни, приклади є різні. Ми можемо запустити інвестора на якусь частину, і це будуть не кредитні гроші, а інвестування. З цим немає проблем, тому що всі так зацікавлені", – сказав Зеленський.
Він не уточнив, про яких інвесторів може йтися.
Президент додав, що влада не відмовляється від планів побудувати чотири енергоблоки на ХАЕС – два з реакторам ВВЕР-1000 російського виробництва і ще два з американськими реакторами AP1000.
"Це грандіозний проєкт. Це буде енергетичний базис України, найбільша станція України, де буде загалом понад 6 ГВт. Найбільша станція в Європі", – сказав він.
Зеленський додав, що вдячний Верховній Раді за дозвіл на придбання у Болгарії корпусів реакторів ВВЕР-1000 для добудови енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.
"Це було термінове рішення. У нас був останній шанс цього місяця, бо після цього болгарська сторона була б не зацікавлена в співробітництві – ми отримували такі сигнали. Тому це прям останній потяг, ми змогли в нього встрибнути й, дасть Бог, добудуємо", – сказав президент.
Як повідомлялося, минулого вівторка Верховна Рада ухвалила закон "Про придбання обладнання, необхідного для будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станції". Перед цим президент Володимир Зеленський закликав депутатів його підтримати.
Що відомо про придбання російських енергоблоків для Хмельницької АЕС?
Нагадаємо, у січні Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг повністю змінив текст ухваленого в першому читанні законопроєкту №11392, щоб дозволити "Енергоатому" купити у Болгарії вироблені у Росії реактори для добудови третього і четвертого енергоблоків на Хмельницькій АЕС.
Голова Комітету Андрій Герус ("Слуга народу") пояснював, що таке термінове рішення обумовлене тим, що "Енергоатом" нібито має менш ніж два місяці, щоб ухвалити рішення про купівлю реакторів російського виробництва, які зберігаються у Болгарії понад 10 років.
Тому парламентський Комітет анулював текст ухваленого в першому читанні законопроєкту №11392, який передбачав внесення змін до низки законів щодо функціонування ринку електроенергії, та перед другим читанням замінив його абсолютно іншим текстом, який дозволяє купівлю реакторів.
Йдеться про придбання виготовлених "Росатомом" енергоблоків ВЕР-1000 для АЕС "Белене" у Болгарії. У 2012 році Болгарія відмовилась від будівництва станції. У липні 2023 року парламент Болгарії доручив провести переговори з Україною про продаж реакторів ВВЕР-1000 російського виробництва за суму не меншу за 600 млн євро. Остаточна вартість угоди наразі невідома.
Скільки може коштувати добудова двох блоків Хмельницької АЕС?
У червні 2024 року Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг схвалив законопроєкт №11146 про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Однак члени Комітету зауважили, що законопроєкт потребує актуалізації на 2024 рік показників техніко-економічного обґрунтування проєкту.
Попереднє техніко-економічне обґрунтуванням добудови енергоблоків, затверджене розпорядженням Кабміну № 579-р від 26 липня 2018 року, тоді загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на 2017 рік оцінювалася у 72,34 мільярда гривень. "Енергоатом" замовив корегування ТЕО лише на початку лютого цього року.
Втім, "Енергоатом" повідомляв, що вже розпочав підготовчі роботи для добудови цих енергоблоків, не чекаючи схвалення такого рішення Верховною Радою.
Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки ВВЕР-1000 загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках).
На ХАЕС є два частково побудовані енергоблоки під реактор ВВЕР-1000. У 2017 році тодішній гендиректор ХАЕС Микола Панащенко казав, що їх хочуть добудувати з використанням реакторної установки чеської компанії Skoda JS.
Нагадаємо, у 2006 році "Росатом" виграв міжнародний тендер на будівництво двох енергоблоків ВВЕР-1000 на АЕС Белене у Болгарії, але через три роки проєкт було зупинено. У 2012 році Болгарія взагалі відмовилась від будівництва станції.
1 ярд, пісдьож. аби влізли в 4
3-4 роки, пісдьож, аби влізли а 10-12
готові котловани, пісдьож, бо їм 30 років і переробити їх може вийти дорожче ніж
побудувати нові
інвестиції партнерів, пісдьож сама більша бо,
не хочуть вони інвестувати в атомну енергетику тому що дуже довго чекати прибуток і віддають перевагу альтернативним видам енергії.
то кому вірити,?????7
спеціалісту чи тому у котрого все що він обіцяв, виявилося брехнею????
навіть треба вірити
Все разом це обійдеться Україні десь в 120 мільярдів гривень! І невідомо, чи будівництво вдасться завершити, бо в деяких технічних вузлах не вистачає комплектуючих російського виробництва!
Це все відбувається тоді, коли на фронті немає зброї і ***********, коли немає виплат пораненим бійцям і сімʼям загиблих. Зате влада викидає мільярди на велике атомне крадівництво. Щоб ви розуміли, хрестоматійні «вишки Бойка» - дітвацькі забавки в порівнянні з цією історією.
Вкрасти ще мільярд доларів - "з цім проблем немає"!
-Шо, " денєх у НБУ нєт, шолі"?
- Пазавіітє Татарова,пусть угаловніх дєл на ніх пазаводіт і пабольшє, самі прібегут болєзніє"
https://life.pravda.com.ua/authors/6508136d419fb/ Альона Павлюк- 12 лютого, 17:05
Так для порівняння
Так набрид..
А співпраця з кацапами, щоб ті реактори до пуття довести? Яка херня. І взагалі нахрен вони потрібні, ті реактори, тут, головне, щоб золоті відкати. Там стільки мільйончиків накапає, його внукам вистачить, винним ж все-одно Порошенко буде. Ну так РНБО визначить...
Саме Європа тиснула на Болгарію, щоб не будували рашиські реактори.
Майже мільярд на реактори, плюс бетон, будівництво... в скільки ж це обійдеться?
Нафіга нам той секонд?
Тобто ЗАЕС ця сопля повертати не планує? Уже списали?
ШОК!
то було би дешевше будувати на новому місці…