Росія домовилася з "Талібаном" про закупівлі Coca-Cola

Росія налагодила поставки з Афганістану, контрольованого правлячим у країні рухом "Талібан", газованих напоїв і енергетиків, включно з Coca-Cola, яка пішла з РФ після розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України. Також Афганістан поставлятиме в Росію спеції, дорогоцінее каміння та сировину для металургії.
Про це заявив посол Росії в Афганістані Дмітрій Жирнов, передає The Moscow Times.
"Росія купує афганські спеції, газовані та енергетичні напої, лікарські трави – лаванду, чебрець, солодку. Ну і казани, звісно, для плову", – сказав Жирнов.
За його словами, першими статтями експорту Афганістану до Росії є сухофрукти та родзинки. Також Росія закуповує овочі та виноград, але поки в незначних обсягах. Крім цього, стартували поставки гранатів з південних областей Афганістану, а також афганського шафрану.
Окрім того, Афганістан також налагодив ввезення до Росії хромових руд та концентратів, мінералів, рубінів та смарагдів.
На російських маркетплейсах можна знайти оригінальну продукцію Coca-Cola з Афганістану. Наприклад, набір із дев'яти банок напою по 300 мл у кожній продають майже за 700 руб.
Перший завод Coca-Cola в Афганістані почав працювати ще 2006 року. Підприємством, на якому виготовлялося до 120 млн пляшок газованих напоїв на рік, володіла місцева компанія Habib Gulzar Non-Alcoholic Beverages Ltd.
Після вторгнення в Україну The Coca-Cola Company ухвалила рішення згорнути бізнес у Росії та зупинила випуск та збут напоїв під своїми брендами.
У серпні 2022 року Coca-Cola HBC оголосила, що продала останні старі запаси оригінальної Coca-Cola, перейменувала свій російський бізнес у "Мултон партнерс" та планувала зосередитися на виробництві та продажу у Росії локальних брендів "Добрый", Rich і "Моя семья".
Навесні 2024 року компанія знову подала до Роспатенту заявки на реєстрацію своїх товарних знаків у РФ. Як повідомляли "Ведомости", йшлося про бренди Coca-Cola, Sprite та Fanta.
Рух "Талібан" захопив владу в Афганістані 2021 року після виходу американських військ. Його уряд не визнається легітимним жодною державою світу, включно з Росією. Незважаючи на це, Кремль весь цей час підтримує контакти з талібами, нарощує торгівлю й інвестує в різні афганські проєкти. Президент РФ Владімір Путін називав талібів, які заборонили жінкам вчитися, розмовляти одна з одною та запровадили публічну смертну кару за перелюб, "союзниками", а міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров – "розсудливими людьми".
У вересні минулого року представники правлячого в Афганістані руху "Талібан" підписали тимчасову угоду з РФ про постачання бензину, дизельного палива, газу та пшениці до Афганістану.
Перед тим стало відомо, що Росія планує приймати трудових мігрантів з Афганістану та надавати їм роботу в окремих регіонах країни.
У грудні Росія почала дослідження природних ресурсів Афганістану, запаси якого, за оцінкою геологічних служб США, становлять близько $3 трлн. У Російському діловому центрі в Афганістані повідомили, що їхнім завданням є оперативне створення геологічної карти мінерально-сировинної бази країни, щоб допомогти правлячому в країні руху "Талібан" у видобутку копалин.
У 2022 році Coca-Cola оголосила про зупинення бізнесу в Росії у зв'язку з розв'язаною РФ повномасштабною війною проти України.