Українці не поспішають вкладатися в житло: Землю торік купували у 1,5 раза частіше

Упродовж 2024 року нотаріуси засвідчили 452 217 договорів щодо купівлі-продажу нерухомості, що на 12% більше, ніж роком раніше, але на 28% менше, ніж до повномасштабного вторгнення РФ.
Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Міністерства юстиції.
Зазначається, що 60% усіх договорів торік укладено щодо земельних ділянок. Це у 1,5 раза більше, ніж паперів щодо квартир чи будинків: 273 тис. проти 178 тис. угод.
Купівля-продаж земельних ділянок за рік зросла на 18% – до 273 тисяч угод. Утім, це на 11 % менше, ніж у 2021 році, коли засвідчили 306 тис. подібних договорів.
Водночас вкладатися у житло українці не поспішають: за рік таких угод побільшало лише на 3%. Наразі показник купівлі-продажу квартир та будинків залишається в 1,8 раза нижчим, ніж до повномасштабного вторгнення.
Читайте також: Українці не ризикують купувати житло через війну попри вигідніші ціни, – Нацбанк
При цьому українці стали частіше брати іпотеки. За рік таких угод побільшало на 14% – майже 13 тис. об’єктів.
Переважно, відновлення попиту на квартиру під виплату відбулося за рахунок державної програми "єОселя": торік через неї оформили 70% або 8,5 тисяч іпотек на житло.
Як повідомлялося, від початку реалізації програми доступної іпотеки "єОселя" в жовтні 2022 року вже 15 068 сімей в Україні купили власне житло на 24,5 млрд грн.
Своєю чергою прем'єр-міністр України Денис Шмигаль дав завдання розробити дієві механізми стимулювання будівництва житла в Україні.
Дайте аналіз власності голів територіальних громад. Там одні місцеві феодали - землевласники всі голови ОТГ і їх сім"ї.