Українські забудовники відкривають бізнес за кордоном, поки будівництво їх ЖК в Україні стоїть. ВIДЕО

Низка відомих українських забудовників та члени їх родин після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну розпочали активний будівельний бізнес за кордоном.
Водночас житлові комплекси їх компаній в Україні залишаються недобудованими, а будівельні роботи на них майже не ведуться, з’ясували журналісти Bihus.info.
Зокрема, власник забудовника "Строй Сіті" Єгор Масленніков два роки тому зареєстрував будівельну компанію Object One в ОАЕ.
Вона вже зводить кілька об'єктів елітної нерухомості у Дубаї. Його також помічали у Монте-Карло на елітному авто Rolls Royce Spectre вартістю майже пів мільйона доларів, оформленому на його дружину.
"Строй Сіті" Масленнікова – відомий харківський забудовник, який у 2022 році анонсував вихід на ринок Києва, де мав добудувати кілька багатоповерхівок збанкрутілого "Укрбуду". Наразі ані у Харкові, ані у Києві роботи на об'єктах компанії не ведуться, сам Масленніков вийшов зі складу засновників більшості своїх українських компаній, які оформили на сестру його дружини.
У ОАЕ також зводить житло компанія Enso Development, яку пов’язували із відомим забудовником і екснардепом від забороненої ОПЗЖ Вадимом Столаром.
Там, у Дубаї, компанія будує два елітні житлові комплекси, а також вілли і таун-хауси. Офіційно екснардеп з дубайського бізнесу вийшов у 2022 році, але продовжував його фінансувати, про що звітував у декларації.
Однойменна компанія Enso в Україні заморозила будівництво і заявила про відновлення будівельної активності лише нещодавно.
У лютому 2023 року СБУ проводила обшуки у Вадима Столара у справі про участь у схемах легалізації коштів в інтересах колишніх депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака. Про процесуальний статус самого Столара у цій справі невідомо.
Тим часом бізнес-партнер очільника Офісу президента Андрія Єрмака Артем Колюбаєв почав активно входити співзасновником в компанії, пов’язані зі Столаром, з’ясували журналісти. А наприкінці 2023 року Столар продав відомий бізнес-центр "Парус" у Києві.
Будівельний бізнес за кордоном з’явився і у родини колишнього керівника "Київміськбуду" Ігоря Кушніра.
Зокрема, його дружина Оксана має громадянство Кіпру, а на неї зареєстрована низка місцевих компаній. Серед них – Koksi Holding ltd, яка інвестує у будівництво бізнес-центрів у Вільнюсі та Ризі, котеджного містечка у Вільнюсі, апарт-комплексів на Кіпрі та двох ЖК у Будапешті.
Крім того, донька Кушніра Дарья у 2023 році зареєструвала компанії на Кіпрі та у Лондоні, але зараз з останньої з них вийшла. Син Кушніра Ілля був депутатом Київради, але навесні склав повноваження і виїхав з України. Після цього він зареєстрував дві будівельні компанії у Литві.
Кушнір звільнився з посади президента "Київміськбуду" наприкінці 2023 року після початку аудиту компанії, яка тепер просить виділити з бюджету Києва 2,6 мільярда гривень на добудову вже розпочатих об'єктів.
Перед цим журналісти виявили, як на виведеній землі з "Київміськбуду" у Козині бізнес-оточення та родичі Кушніра збудували закрите котеджне містечко, а компанія дружини Кушніра у 2019-2020 роках придбала французьку фірму, на яку оформлена вілла на Лазуровому узбережжі орієнтовною вартістю у 20 млн євро.
Крім того, стало відомо, що у травні очільник "Київміськбуду" разом зі своєю дружиною Оксаною підкорив Еверест. При цьому право виїжджати з України під час війни Кушнір отримав завдяки довідці про інвалідність.
Бізнес за кордоном знайшли і у власника забудовника "S Develop" Романа Сербенова, який зводив ЖК у Миколаєві та Запоріжжі.
Нині на нього оформлена фірма у Польщі, яка будує котеджне містечко. Сам Сербенов каже, що польську компанію тільки консультує, а українські ЖК його компанії можна буде добудувати, коли для цього складуться умови.
У вас на фермі, що, до цих пір кешем в касі виплачують? Про існування банківських платежів ще на курсах не проходили?
до війни дуже навели порядок?
Там більшість б'єктів по п'ять і більше років заморожені
люди тікають на захід
У сфері бідівництва Давно потрібно змінювати законодавство, але це стримує Шуляк, яка є головою Комітету ВРУ з питань містобудування, . шкідниця, яка жере наші податки та підтримує проблеми!
Кучма став президентом 1994- го року.
Нарід біжить до мерів міст і ті , щоб рейтинги підняти, за рахунок всіх жителів міста, включно із пенсіонерами і дітьми, роздають " пастрадавшім" квартири з барського плеча..
дайте вгадаю - інвалід
будувати нема кому
ризику існуючого бізнесу в Україні дедалі перевищують ризики відкриття бізнесу в інших країнах - тому гроші ідуть туди... так всюди у світі