2425 відвідувачів онлайн
703 1

Міноборони змінить правила закупівлі пального для ЗСУ: хочуть знайти більше постачальників

Міноборони змінить закупівлі пального для ЗСУ

Закупівельна агенція Міністерства оборони – "‎Державний оператор тилу"‎ – збільшила кількість лотів для вдосконалення регіональної моделі закупівлі пального для Збройних Сил України. Це рішення спрямоване на залучення більшої кількості учасників та підвищення ефективності закупівлі пального для військових.

Про це йдеться в повідомленні Міноборони. 

"Держава спрямовує значні кошти на забезпечення ЗСУ пально-мастильними матеріалами. Зокрема, за 2024 рік ДОТ закупив пально-мастильних матеріалі на 28,2 млрд грн. Поглиблення регіональної моделі дозволяє забезпечити безперебійне надходження пального у війська", – розповів директор департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

У Міноборони нагадали, що торік ДОТ впровадив модель закупівель пального за регіональним принципом, очікуючи більшу зацікавленість від учасників ринку, враховуючи специфіку логістичних ланцюжків залежно від регіону. Така модель передбачала поділ постачання на чотири регіони: Східний, Південний, Центральний і Західний.

Кількість учасників, що виходили на торги та рівень економії на аукціонах (редукціонах) підтвердили ефективність такої моделі закупівель. Саме тому для підвищення конкуренції та оптимізації логістичних процесів потенційних постачальників "Державний оператор тилу" поглиблює регіональну модель.

"Раніше регіон охоплював від 4 до 6 точок постачання. Відтепер кількість лотів буде збільшено вдвічі: замість 4 великих регіональних лотів буде 8 дрібніших з меншою кількість точок постачання (від 1 до 2)", – пояснили в Міноборони.

Як зазначила директорка програми пально-мастильних матеріалів ДОТ Марина Єремєєва, поглиблення регіональної моделі дозволяє зменшити безпекові ризики для бізнесу, знижуючи необхідні для участі в торгах обсяги палива

У результаті проведених торгів на закупівлю дизельного пального арктичного, на лотах де був тільки один учасник, економія від очікуваної вартості в середньому склала 2,7%, водночас на лотах де було більше ніж два учасники торгів економія в середньому склала 7,5%.

Нагадаємо, в січні "Державний оператор тилу" вперше провів процедуру закупівель дизельного пального з фарбуванням.

До того стало відомо, що "Державний оператор тилу" збирається в 2025 році під час проведення закупівель, окрім цінових критеріїв, ввести низку кваліфікаційних вимог для учасників, зокрема локалізацію виробництва і контроль виробничого процесу.

Раніше повідомлялося, що "Державний оператор тилу" уклав перший контракт на харчі для військових за новою схемою на 1,43 млрд грн.

Коментувати
Сортувати:
Та ні мабуть. Хочуть ефективніше схематозити
показати весь коментар
07.02.2025 16:51 Відповісти