1053 відвідувача онлайн
450 0

В уряді обговорюють механізм розбронювання медиків для мобілізації до ЗСУ

В уряді обговорюють механізм розбронювання медиків

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко разом з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб українських військових.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Нещодавно Кабмін дозволив бронювати 100% медпрацівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи.

Водночас потреби військових у медиках, що можуть бути мобілізовані з цивільних медзакладів, забезпечуватимуться через механізм розбронювання окремих медичних працівників, в яких наразі є потреба.

За словами очільника МОЗ Ляшка, на сьогодні понад 75% поранених військовослужбовців проходять лікування в цивільних медичних закладах. Тож, важливо забезпечити безперебійне надання медичної допомоги у повному обсязі. Тому було ухвалене рішення про стовідсоткове бронювання медичних працівників.

"Водночас розуміємо і потреби фронту. Для того, щоб покрити їх, координуємося з Міноборони та Командуванням Медичних сил. Рішення про розбронювання медиків мають ухвалюватися з урахуванням реальних потреб у фахівцях того чи іншого профілю. Важливо зберігати баланс, щоб медична система працювала ефективно і для фронту, і для тилу", – наголосив він.

Розбронювання медичних працівників відбуватиметься на запит від Міноборони та Командування медичних сил щодо потреб в тих чи інших фахівцях-медиках. Далі МОЗ у координації з департаментами охорони здоров’я проводитиме відповідні консультації та формуватиме списки необхідних медпрацівників.

Читайте також: Кабмін спростив бронювання працівників облгазів від мобілізації

Наголошується, що процес буде організовано таким чином, щоб забезпечити належне функціонування цивільних медичних закладів.

Подання про розбронювання здійснюватимуть керівники медзакладів засобами Порталу "Дія", відповідно до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Після розбронювання фахівці мобілізуватимуться до ЗСУ чи інших військових формувань, відповідно до їхніх потреб, з призначенням на медичні посади військової служби.

При мобілізації укладатимуть контракти строком на 1 рік.

Як повідомлялося, у листопаді минулого року Кабмін змінив порядок бронювання військовозобов’язаних працівників від мобілізації. Зокрема, для більшості підприємств встановлюється обов’язковий критерій – нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн на 15 листопада 2024 року). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. грн.

Підприємства мають підтвердити свою критичну важливість до кінця лютого та повторно подати списки працівників для бронювання через "Дію". При цьому вже надані на підставі бронювання відстрочки діятимуть лише до 28 лютого.

Детальніше читайте у тексті: Нові правила бронювання працівників від мобілізації

Коментувати
Сортувати: