2073 відвідувача онлайн
120 1

АРМА виставить на продаж землю для будівництва лижного курорту, арештовану у справі про махінації часів Каськіва

Депутат Закарпатської облради від ОПЗЖ Владислав Каськів

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та менеджменту активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) оголосило конкурс з відбору організаторів торгів для продажу арештованих земельних ділянок на Закарпатті, де з часів президентства Віктора Януковича планують збудувати гірськолижний курорт.

Прийом документів для участі у конкурсі триває до 20 лютого, повідомляє пресслужба АРМА.

Зокрема, на продаж планують виставити 494 земельні ділянки, нижню станцію канатно-крісельної дороги та верхню станцію гірськолижного витягу.

Ці арештовані активи належать ТОВ "Боржава Девелопмент", ТОВ "Думка", ТОВ "Боржава Інвест", ТОВ "Боржава Ленд", ТОВ "Таурус Проперті", ТОВ "Таурус Інвест" і ТОВ "Таурус Ленд", їх виставлять на продаж за згодою власників, зазначають в АРМА.

Як пов'язані Каськів, Ляйтнер і Львочкін

За даними судового реєстру, ці ділянки арештували ще у 2020 році у справі про легалізацію частини виведених 165 млн грн коштів держбюджету, виділених за часів президентства Віктора Януковича на національний проєкт "Олімпійська надія-2022", яким тоді опікувався голова Держінвестпроєкту Владислав Каськів.

За даними у системі YouCuntrol, бенефіціаром більшості вказаних у повідомленні АРМА компаній вказаний громадянин Австрії Гернот Ляйтнер. Він був залучений до реалізації проєкту "Олімпійська надія-2012" ще з 2012 року, коли ним опікувався Каськів. Компанія Ляйтнера Masterconcept у 2012 році отримала 651 тис. євро з держбюджету на розробку техніко-економічного обґрунтування інфраструктури "Олімпійської надії-2022".

Ляйтнера, як і Каськіва, пов'язували з ексголовою Адміністрації президента Януковича у 2010-2014 роках Сергієм Льовочкіним та його сестрою Юлією Льовочкіною.

За даними OCCRP (Міжнародного центру дослідження корупції та організованої злочинності), Юлія Льовочкіна була причетна до управління рахунками австрійської компанії Teleferic Holdings GMBH. Через цю компанію, за версією НАБУ, виводили кошти з державного бюджету, призначені на реалізацію проекту "Олімпійська надія", коли Держінвестпроєктом керував Каськів. На той час Teleferic Holdings GMB була оформлена саме на Гернота Ляйтнера.

Сам Владислав Каськів після втечі Віктора Януковича з України втік до Панами. Пізніше його затримали, а у 2017 році він повернувся в Україну в рамках екстрадиції у справі про розкрадання державних коштів під час розміщення зовнішньої реклами на суму 7,46 млн грн.

За словами на той час генпрокурора Юрія Луценка, Каськів повністю сплатив усю суму. Сама ж справа досі розглядається у суді. При цьому погоджені Генпрокуратурою умови екстрадиції передбчали, що українські правоохоронці не мають права повідомляти йому про підозру в інших справах без погодження Панами.

Втім, після обрання президентом Володимира Зеленського, проєкт створення курорту у цій місцевості відродився.

У 2020 році Каськів пройшов під шостим номером до Закарпатської облради від партії "Опозиційна платформа – За життя!", політраду якої очолював Віктор Медведчук.

У січні 2021 року в Офісі президента повідомляли, що представники держави та ТОВ "Боржава Ессет" готують меморандум про створення в Україні високогірного всесезонного спортивно-туристичного кластеру "Боржава", зокрема для можливого подання заявки для отримання права проведення зимових Олімпійських ігор. 

Власником ТОВ "Боржава Ессет" через словацьку компанію Carpathian Mountain Resout, s.r.o. є той самий австрієць Гернот Ляйтнер, а низка задіяних у новому проєкті людей пов'язані з Каськівим.

У листопаді 2024 року журналісти hromadske оприлюднили розслідування про те, як Каськів намагається "відібрати" земельні ділянки у місцевих підприємців у селі Пилипець на Закарпатті для будівництва гірськолижного курорту. Водночас місце, де планується курорт, відвідував голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія, який поснював це вивченням можливості залучення інвенстицій у цю місцевість.

Нагадаємо, до повномасштабного вторгнення РФ президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв про необхідність будівництва інфраструктурних об'єктів, щоб Україна могла претендувати на проведення Олімпійських ігор. Підготовка до проведення Олімпіади в Україні 2022 року також була однією з ініціатив експрезидента Віктора Януковича.

Коментувати
Сортувати:
Ара хімік з Каськовим пролетіли або навпаки щось вдало повернули в своє русло
показати весь коментар
10.02.2025 04:26 Відповісти