АМКУ дозволив фірмі оточення екснардепа Єфімова приватизувати зварювальний завод в Івано-Франківську

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив ТОВ "Стройуком" придбати активи держпідприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод".
Про це голова АМКУ Павло Кириленко повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомлялося, у вересні 2024 року Фонд державного майна провів приватизаційний аукціон із продажу єдиного майнового комплексу "Івано-Франківського котельно-зварювального заводу".
Переможець аукціону – ПП "Вестхім" – несподівано запропонував сплатити за нього 2,6 млрд грн за стартової ціни 20,4 млн грн. Однак згодом він свою заявку відкликав, пояснивши вказану під час торгів фінальну ціну технічною помилкою.
Другу найбільшу ставку на аукціоні зробило ТОВ "Стройуком", яке запропонувало викупити завод за 320,21 млн грн. Відтак, у підсумку його і визнали переможцем.
ТОВ "Стройуком" засноване у Краматорську в 2016 році, власниками зазначені Максим Терещенко та Микола Кавєрзін. Наразі фірма зареєстрована в м. Перечин Ужгородського району, свідчать дані у системі YouControl.
Максим Терещенко раніше був директором будівельної компанії "Крамміськбуд", що через КУА АПФ "Укрмашінвест" належала до групи екснардепа Максима Єфімова, писали Наші гроші. Раніше ця компанія отримувала багатомільйонні будівельні підряди у Краматорську, де був зосереджений бізнес Єфімова, зараз частина його компаній зареєстрована у Перечині Закарпатської області. В останні роки фірма "Стройуком" почала отримувати будівельні підряди на Закарпатті.
Що відомо про Івано-Франківський котельно-зварювальний завод
Котельно-зварювальний завод, також відомий як 63-й завод, розташований поблизу центру міста Івано-Франківськ, має 14,5 га землі.
Підприємство створили на базі фронтової авторемонтної майстерні для оновлення автомобільної техніки, воно почало працювати після Другої світової війни в 1945 році. Спочатку мало назву 63-й котельно-зварювальний завод.
29 грудня 2010 року підприємство вивели з підпорядкування Міноборони та включили до складу державного концерну "Укроборонпром". У 2019 році його вирішили приватизувати.