691 відвідувач онлайн
995 6

Україна увійшла до ТОП-3 інвестиційних напрямків для німецьких компаній у Центральній та Східній Європі

Україна увійшла до ТОП-3 інвестиційних напрямків для німецьких компаній

Дедалі більше німецьких компаній збираються перенести виробництво до Центральної та Східної Європи, і серед пріоритетних напрямків розглядають Польщу, Румунію та Україну. 

Про це йдеться в дослідженні аудиторської фірми KPMG і Східного комітету німецької економіки, передає LIGA.net.

У дослідженні German CEE-Business Outlook 2025 взяли участь 133 німецькі компанії, які представляли різні галузі та розміри бізнесу. 

Як зазначається, кожна п'ята компанія (22%) повідомила про намір перенести своє виробництво до Центральної та Східної Європи. Понад половина респондентів (55%) прогнозують, що економічне значення Центральної та Східної Європи зросте до 2030 року.

Найкращим інвестиційним напрямком для німецьких компаній виявилася Польща. За нею йдуть Румунія та Україна.

35% опитаних компаній планують інвестувати в Україну цього року, а 41% – до 2030 року.

Наразі кожна п'ята опитана компанія (21%) вже інвестувала в Україну.

У дослідженні зауважується, що Україна має потенціал стати для Європейського Союзу новим енергетичним центром, альтернативним виробничим майданчиком і відігравати важливу роль у сферах IT та аутсорсингу для європейських компаній.

Опитування проводилося в період з 20 листопада до 31 грудня 2024 року. Дослідження охопило такі країни, як Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Грузія, Угорщина, Косово, Латвія, Литва, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія та Україна.

Раніше повідомлялося, що польські фірми готуються до відбудови України. Так, із представниками різних галузей утримується постійний регулярний контакт, а компанії інформовані про те, що відбувається в польсько-українських відносинах.

До того стало відомо, що, за даними Національного банку, за перші 11 місяців 2024 року прямі іноземні інвестиції в Україну становили $3,98 млрд, що на 14% менше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше оцінював потребу України в інвестиціях у $10-30 млрд на рік упродовж наступних 10 років.

Коментувати
Сортувати:
як що б я був багатеньким бюргером, я б обов'язково вклав побільше грошей у воюючу корумповану країну беззаконня з туманними перспективами.
а ви?
показати весь коментар
06.02.2025 09:05 Відповісти
може у кацапів вклав?
показати весь коментар
06.02.2025 09:25 Відповісти
Дойчи будуть інвестувати в своє виробництво, а в оргзлочинність івестицій не буде.
показати весь коментар
06.02.2025 10:45 Відповісти