США запровадили масштабні санкції проти "тіньового" флоту Росії (оновлено)
![байден](https://images.cnscdn.com/7/9/4/9/7949959295d97d6443b183b01ce2a9c4/300x173.jpg)
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголосило про запровадження нових санкцій проти "тіньового" флоту танкерів, який дозволяє Росії експортувати нафти в обхід запроваджених країнами "Великої сімки" обмежень.
Згідно із повідомленням на сайті OFAC, до санкційного списку (SDN List) потрапили 183 танкери, причетні до транспортування російської нафти.
Під санкції також потрапили великі російські страхові компанії – "Інгосстрах" та "Альфа-Страхування", які займаються страхуванням морського експорту нафти з Росії.
Крім того, до санкційних списків внесли велику російську нафтову компанію "Сургутнєфтєгаз", а також пов'язаний з нею "Сургутнєфтєгазбанк" та інші підприємства.
Також санкції запровадили проти цілої низки дочірніх компанії великої нафтової компанії "Газпром Нєфть".
До санкційних списків також внесли низку вугільних російських компаній, серед них - "Кузбассразрезуголь", "Русский уголь", "Красноярсккрайуголь" та інші.
Крім того, США запровадили санкції проти найбільшої енергетичної сербської компанії "Нафтова індустрія Сербії", яка контролюється російським "Газпромом".
У Мінфіні США пояснили запровадження нових санкцій виконанням зобов’язань у межах G7 щодо скорочення російських доходів від експорту енергоносіїв.
В американському міністерстві уточнили, що крім груп "Газпром нєфть" та "Сургутнєфтєгаз", а також понад 180 танкерів, під санкції потрапили десятки нафтотрейдерів, постачальників нафтопромислових послуг, страхових компаній та чиновників зі сфери російської енергетики.
"Сполучені Штати вживають радикальних заходів проти основного джерела доходів Росії для фінансування її жорстокої та незаконної війни проти України. Ці дії з початку війни зосереджені на перешкоджанні отриманню Кремлем енергетичних доходів, в тому числі через обмеження цін G7+, запроваджене в 2022 році, і посилюють його. Сьогоднішніми діями ми посилюємо ризик санкцій, пов’язаний з російською торгівлею нафтою, включаючи транспортні та фінансові послуги для експорту нафти з Росії", – прокоментувала міністерка фінансів США Джанет Єллен.
У Мінфіні США додали, що Велика Британія також приєдналася до санкцій проти "Газпром нєфті" та "Сургутнєфтєгазу"
Крім того, Державний департамент США запровадив блокуючі санкції щодо двох проєктів із виробництво скрапленого природного газу, великого російського нафтового проєкту і низку сторонніх організацій, які підтримують російський експорт енергоресурсів.
Під санкції також потрапили численні російські постачальники нафтопромислових послуг і високопосадовці держкорпорації "Росатом".
Як повідомлялося, в індійських нафтопереробних компаніях вже "очікують серйозних перебоїв із постачанням російської нафти" після запровадження цих санкцій. Окрім санкцій щодо танкерів, складнощі виникнуть зі страхуванням вантажів. Адже "Інгосстрах" є одним з основних страхувальників для танкерів, які перевозять російську нафту в обхід встановлених країнами "Великої сімки" обмежень.
В очікуванні нових санкцій світові ціни на нафту суттєво зросли у п’ятницю.
Ф'ючерси на нафту марки Brent вдень піднялися на 3,3% – до $79,42 за барель, досягнувши максимуму за більш ніж три місяці. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США подорожчали на 3,2% – до $76,31 за барель.
У грудні 2019 року "Укртранснафта" та російська "Транснєфть" уклали додаткову угоду до контракту на транзит нафти через територію України, продовживши таким чином термін дії договору на 10 років - до 1 січня 2030 року.
- Це буде відповідний міжнародний арбітраж і сума буде… її немає на сьогодні. Тобто це будуть виставляти і обраховувати країни, які понесуть відповідні збитки, але це будуть, очевидно, якісь великі санкції, великі кошти. Джерело: https://biz.censor.net/n3529550
На Україні війна! Це як ссср після 22 червня 41 продовжувала би експорт у німечину зерна, пального!
А зелень продовжує після 24 лютого 2022!
По-перше, не "захиді", а "заході", По-друге, якщо "оцінюєш" по-прапорцю країни, то ти ділетант в інтернеті, бо вже бозна-коли існує VPN, - тому можна тут будь-який прапорець встановити, наприклад Німеччини
Як зазначаєте вище, щодо порушення Україною зобов'язань щодо транзиту російської нафти …
- це буде відповідний міжнародний арбітраж і сума буде… це будуть, очевидно, якісь великі санкції, великі кошти.
Ось такі демократичні цінності вимальовуються
"4. …підтверджують їх зобов'язання домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки ООН з надання допомоги Україні як державі-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що не володіє ядерною зброєю"
Джерело: https://biz.censor.net/n3529594
10 minutes ago
11 minutes ago
По его словам, это фактически невозможно из-за международных обязательств.
Навіть французькі газети піднімали це питання. Але лоханки ремонтуються.
Три роки!
Є війна, форс-мажор.
Скраплений газ моСКОТня буде тепер транспортувати через Туреччину, а не через британські, німецькі, нідерландські прокладки. В чому санкції???