"Приват" і monobank встановлять ліміти на витрати клієнтів: Найбільші банки підписали меморандум

Державні "Приватбанк" і "Ощадбанк", а також "Універсалбанк" (monobank) і "Райффайзен Банк", на які на 1 жовтня припадало 64,5% усіх коштів населення в банках і 87,5% активних платіжних карток, а також Незалежна асоціація банків України (НАБУ) та Асоціація українських банків (АУБ) підписали меморандум "Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг".
Підписання меморандуму відбулося у Національному банку України у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.
Документ передбачає посилення обмежень на операції клієнтів банків. Зокрема, місячний ліміт операцій для клієнтів із високим рівнем ризику, які не мають підтверджених доходів, становитиме 50 тис. грн із 1 лютого 2025 року.
Для клієнтів із середнім і низьким рівнем ризику ліміт становитиме 150 тис. грн за місяць із 1 лютого, але з 1 червня його знизять до 100 тис. грн.
При цьму йдеться не тільки про перекази з картки на картку – P2P-операції, які Нацбанк України вже обмежив 150 тис. грн за місяць в одному банку, – а й про всі операції з поточних рахунків на користь фізичних осіб, зокрема на iBAN.
Більші витрати з банківських карток дозволятимуть лише у тому випадку, якщо клієнт має значні накопичення або додатково підтвердить джерела своїх доходів. Для перевірки цієї інформації банки планують домовитися про обмін інформацією з державними реєстрами. Зокрема, для контролю лімінів банки планують отримати через "Дію" інформацію про дохід клієнта, судові справи тощо.
Окрім того, меморандум передбачає посилення контролю за діяльністю фізосіб-підприємців, обмежує відкриття рахунків для клієнтів без підтверджених доходів трьома в одній валюті та посилений контроль платежів уночі.
Підписанти меморандуму також планують у співпраці з Нацбанком створити централізований реєстр сумнівних клієнтів ("дропів").
Голова НБУ Андрій Пишний під час підписання висловив сподівання, що до меморандуму приєднаються інші банки, а також небанківські учасники ринку платіжних послуг.
Пишний зазначив, що в разі успішності меморандуму він може замінити відповідну регуляцію Національного банку, дія якої спливає 1 квітня наступного року.
Як повідомлялося, із 1 жовтня 2024 року набули чинності обмеження на перекази коштів фізичними особами "з картки на картку" (P2P-перекази). За рішенням НБУ, на пів року встановлено ліміт для загальної суми таких переказів у розмірі 150 тисяч гривень на місяць.
Ліміт ді' на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб. Операції за реквізитами IBAN не обмежуються.
Детальніше читайте у матеріалі БізнесЦензора: НБУ обмежив перекази з картки на картку. Усе, що треба знати
А в США взагалі IRS може так нагнути що і присядете на нормальний строк.
Ви капець який наївний.Під благодійними намірами увесь світ хочуть закайданити.Ви,як я розумію,багато чого ще не знаєте.Я виклав посилання прям над вашим постом трохи вище,подивиться,може хоч трошки прозрієте.
Контракти податкова бачить, податки сплачено - це теж податкова все бачить - що то за банківська ініціатива, блокувати карти?
Там прямо написано- бажаєш перехувати " свєрхнортатівну суму у 150 тис грн"- неси документи на комплайнс. Два рази принесуть, потім закриють рахкнки, пошлють твоїх хазяїв " мєнєгєрів" на буї і почнуть возити готівку. Це вже все проходили раніше. Оскільки ти тоді пішки пвд стіл пісяв, то цього не знаєш.