Китай захопив 70% російського автомобільного ринку
Частка китайських брендів на російському ринку нових автомобілів за підсумками 2024 року сягнула 68%.
Про це пише The Moscow Times.
Як повідомили представники платформи з торгівлі автомобілями "Авіто Авто", на російські марки припадає 22% продажу автомобілів на платформі. В організації вважають стабілізацію китайських брендів одним із головних трендів ринку нових автомобілів у Росії.
Альтернативою обраному новому китайському автомобілю стають також і інші бренди з Китаю.
За даними аналітичного агентства "Автостат", перше місце серед продажів нових автомобілів займає російський бренд Lada – за минулі 10 місяців його частка становить 27,25%.
У топ-10 найбільш продаваних марок увійшли сім китайських брендів, зокрема Haval (12,08%), Chery (10,07%), Geely (9,8%). Загальна сукупна частка китайських машин – 47,35%.
За аналогічний період минулого року на них припадало 42,54%.
За даними "Автостату", продаж нових автомобілів в Росії січень-жовтень збільшився на 59,8%. У сегменті автомобілів з пробігом пропозиція на "Авіто Авто" зросла на 35% порівняно з жовтнем минулого року, при цьому 22% пропозиції припадає на дилерів.
Серед уживаних машин частка китайських марок становить 5%, російських – 25%, лідерами є виробники з Японії (21%), Німеччини (17%) та Південної Кореї (15%).
На початку жовтня віцепрезидент із продажу та маркетингу "АвтоВАЗу" Дмітрій Костромін заявляв, що 89% коштів, які росіяни витрачають на купівлю нових автомобілів, йдуть до Китаю.
"Якщо поміряти ринок грошима, то сьогодні частка Lada складає лише 11%. Іншими словами, лише 11% коштів, які росіяни витрачають на покупку нових машин, залишаються у російській економіці. Майже вся решта коштів вимивається з Росії до Китаю, де розташовані центри формування доданої вартості. В ідеалі все має бути навпаки", – заявляв він.
Після початку війни в Україні з Росії пішли всі міжнародні автовиробники – вони закрили виробництва та припинили поставки
До кінця 2022 року на російському автомобільному ринку залишилося лише 14 брендів, 11 із яких – китайські.
Раніше стало відомо, що рада директорів "АвтоВАЗу" затвердила виробничий план компанії на 2025 рік на рівні поточного року, хоча раніше в російській компанії заявляли про плани значно збільшити випуск автомобілів.
Уряд Росії вже намагається обмежити імпорт китайських автомобілів: з 1 жовтня зріс так званий утилізаційний збір для імпортних авто зросте на 70-85%. Через це продавці автомобілів в Росії готуються підняти ціни на 5-30%.
"АвтоВАЗ" активно лобіював підвищення утильзбору через конкуренцію з китайськими концернами. У компанії також запевняли, що індексація стимулює іноземних постачальників розміщувати свої виробництва в Росії для часткової компенсації збору.
На початку жовтня стало відомо, що за перші дев'ять місяців 2024 року кількість зареєстрованих у Росії компаній зі співвласниками з Китаю зросла на 32%, а частка китайського бізнесу в загальній кількості нових реєстрацій компаній зросла з 13% у 2021 році до 34% у 2024 році.
Жаль ніяк скинути посилання на це відео , на якому повністю офігєвший від побаченого кацап , який прийшов купити авто в автосалон - показує чудо парашного автопрому - НИВУ вартістю 1 млн 200 тис срублєй . Важіль перемикання передач якої - впирається в панель і не дає увімкнути 1 і 3 передачу . Тобто інженери Автоваза вирішили що - досить і двох .
..
А потім почнеться захоплення демографічне.
А потім Китай проведе референдум і приєднає муйлостан
до Піднебесної.