1893 відвідувача онлайн
512 0

Санкції працюють: Росіян попередили про підвищення цін на техніку через обвал курсу рубля

Побутова техніка для України продається в Росії

Іноземні та російські виробники побутової техніки почали надсилати місцевим торговельним мережам попередження про підвищення цін на свою продукцію на 10% після падіння курсу рубля до мінімуму з початку повномасштабної війни в Україні.

Про підвищення цін вже попередили французька "Група "СЕБ-Восток" (постачає до Росії техніку під брендами Tefal, Rowenta, Krups та ін.), турецька IPH appliances (Beko, Indesit, Grunding та ін.), а також російські Kuppersberg і Vard, пише російське видання "Коммерсант" із посиланням на офіційні листи компаній.

Усі постачальник, окрім "Групи "СЕБ-Восток", підвищили відпускні ціни вже із 2 грудня. Французька компанія анонсувала підвищення цін з 1 січня 2025 року.

"Останні два місяці ми намагалися стримувати зростання, проте поточні умови більше не дозволяють цього робити", – пояснив гендиректор Kuppersberg Дмитро Шашкін.

При цьому це не останнє підвищення цін на техніку, яке чекає на росіян найближчим часом, розповів співрозмовник видання в одному з російських дистриб'юторів. За його словами, через зростання курсу долара та високу ключову ставку Центробанку (21% річних) вартість усієї споживчої електроніки в січні може зрости ще на понад 20%.

"Зараз ретейлери та дистриб'ютори розпродують ту техніку, яка була закуплена за курсом 85 руб. за долар. Коли складські запаси закінчаться, компанії зменшуватимуть закупівлі", – пояснив співрозмовник.

Наразі російські ретейлери отримують товар за цінами, які були обумовлені раніше та розраховані з урахуванням нижчого курсу долара, підтвердила директорка департаменту компанії "КБТ Марвел-Дистрибуція" Лариса Сєніна. За її словами, вплив курсової різниці можна буде побачити на нових продуктових лінійках вже на початку 2025 року.

Водночас ще один співрозмовник видання серед російських дистриб'юторів припустив, що обвал рубля може призвести до закриття деяких виробників та постачальників побутової техніки або до суттєвого скорочення виробництва та постачання. Якщо ситуація не зміниться, то на це може трапитися вже навесні 2025 року, додав він.

Гендиректор російської компанії Vard Олексій Бєляков заувадив, що тенденція до скорочення асортименту техніки на місцевому ринку помітна вже зараз. За його словами, на російському ринку вже спостерігається дефіцит деяких брендів побутової техніки через проблеми з кредитуванням та платежами.

Як повідомлялоя, Центробанк РФ встановив офіційний курс долара США на 29 листопада на рівні 109,5782 рубля, курс євро перевищив 116 рублів. Таким чином, офіційний курс рубля оновив мінімуми з березня 2022 року, коли він на кілька днів опускався нижче 110 руб. за долар після запровадження санкцій проти РФ у відповідь на початок повномасштабного вторгнення в Україну.

Обвальне падіння курсу російського рубля почалося з минулого тижня, коли Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) 21 листопада внесло до санкційних списків "Газпромбанк" та ще понад 50 російський банків, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 посадовців фінансового сектору РФ.

OFAC також випустив окреме роз'яснення, яким попередив про ризик застосування санкцій за роботу із системою передачі фінансових повідомлень (СПФС) російського Центробанку, яку Кремль створив і використовує для ухилення від санкцій.

Коментувати
Сортувати: