2107 відвідувачів онлайн
410 1

Штучний інтелект може становити загрозу для фінансового сектору, – звіт FSB

Штучний інтелект може становити загрозу для фінансового сектору

Штучний інтелект може потенційно посилити певні вразливості фінансового сектора, незважаючи на такі переваги, як покращена операційна ефективність, відповідність нормативним вимогам, персоналізовані фінансові продукти та розширена аналітика даних.

Про це йдеться у звіті Ради з фінансової стабільності (Financial Stability Board, FSB) – міжнародного органу, який здійснює моніторинг і дає рекомендації щодо глобальної фінансової системи.

"Штучний інтелект також збільшує потенціал фінансового шахрайства та дезінформації на фінансових ринках. Невідповідні системи штучного інтелекту, які не відкалібровані для роботи в рамках правових, регулятивних і етичних меж, також можуть брати участь у поведінці, яка шкодить фінансовій стабільності", – сказано в документі.

У довгостроковій перспективі впровадження штучного інтелекту також може спричинити зміни в структурі ринку, макроекономічних умовах і споживанні енергії, що може мати наслідки для фінансових ринків та установ.

Так, кілька фінансових фірм, які використовують однакові моделі ШІ, можуть згуртувати учасників ринку, посилюючи коливання на фінансових ринках, а збій у роботі одного постачальника може мати широкомасштабні наслідки.

Генеративний штучний інтелект, який створює новий текст, зображення або відео на основі запитів користувачів, може посилити фінансове шахрайство та здатність зловмисників генерувати та поширювати дезінформацію на фінансових ринках.

Як підкреслюється, хоча існуючі регуляторні та наглядові рамки усувають багато вразливостей, пов'язаних із впровадженням ШІ, може знадобитися додаткова робота, щоб переконатися, що ці заходи є достатніми.

Звіт закликає національні фінансові органи та міжнародні органи посилити моніторинг розробок штучного інтелекту, оцінити, чи є адекватними рамки фінансової політики, і розширити свої регуляторні та наглядові можливості, зокрема за допомогою інструментів на основі штучного інтелекту.

Як повідомлялося, на початку серпня в Європейському Союзі набув чинності закон про штучний інтелект, який називають першим подібним регуляторним документом у світі.

До того директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що розвиток та поширення технологій штучного інтелекту вдарить по світовому ринку праці "як цунамі".

За її словами, штучний інтелект, ймовірно, вплине на 60% робочих місць у країнах з розвиненою економікою та на 40% робочих місць у всьому світі в найближчі два роки.

У травні 2024 року Рада Європи ухвала першу конвенцію щодо захисту прав людини і демократії в умовах розвитку технологій штучного інтелекту.

Коментувати
Сортувати:
Насправді ні. Розвелося мамкиних хайпожерів, чомусь більше всього серед менеджерів персоналу.
показати весь коментар
18.11.2024 07:29 Відповісти