На будівництво стійкої до російських атак енергосистеми треба знайти 12 мільярдів євро, – голова "Укренерго"

Для побудови стійкої до можливих російських атак енергосистеми Україна у найближчі роки має збудувати понад 12 ГВт нової генерації, це коштуватиме близько 12-13 мільярдів євро.
Про це на пресконференції повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає Укрінформ.
Він наголосив, що під час будівництва нової генерації акцент треба робити не на спорудженні великих електростанцій, які ворогові легко зруйнувати кількома ракетами, а створенні децентралізованих потужностей.
"Аби мати стійку до ворожих атак енергосистему, Україні у найближчі кілька років потрібно збудувати принаймні 4 ГВт потужностей нових вітрових електростанцій, 3,8 ГВт – СЕС, 1,4 ГВт потужностей газової генерації, 1,1 ГВт – потужностей нових ТЕС на біопаливі та 0,8 ГВт потужностей установок зберігання енергії. Щоб усе це збудувати, потрібно близько 12-13 млрд євро", – уточнив Кудрицький.
На думку голови "Укренерго", зробити це без залучення приватних інвестицій неможливо. Тому потрібні економічні передумови, щоб зацікавити бізнес та громади у побудові нової децентралізованої енергосистеми.
Як повідомлялося, у червні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має план, як збудувати до 1 гігавата потужностей маневрової газової генерації вже цього року, і ще 4 гігавати – упродовж наступних років.
Однак голова НКРЕКП Валерій Тарасюк висловив сумнів у реалістичності такого плану, а радник прем'єр-міністра, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко заявив, що бум будівництва нової розподіленої генерації варто очікувати не раніше наступного року.
36 - 8 = 24 мільярдів євро слуги попилять!
Бо 30% закладено в розпіл слуг.
бачите, і без 12 мільярдів євро, світить, не вимикається.
а, прикиньте, що буде, з 12 мільярдів євро?
Не посадили а звільнили
Це лише пограбунок.
Але вони більш захищені від ударів тому що розгалужені та і взагалі не має інших варіантів як більше переходити на такі джерела
Якби не було загроз від орків можна б було гідроустановки зберігання електроенергії розвивати але їх нажаль можна легко зруйнувати ракетами, та паводок після руйнації завдасть великої шкоди