857 відвідувачів онлайн
4 898 21

Українці скупили рекордний обсяг валюти на тлі падіння курсу гривні

долар,заощадження

Обсяги купівлі валюти населенням у липні 2024 року перевищили обсяги її продажу на $1,12 мільярда.

Це найбільший показник з осені 2012 року, свідчать дані Національного банку України (НБУ).

Зокрема, у липні населення рекордно збільшило обсяги купівлі готівкової валюти – до $2,36 млрд. Водночас обсяги продажу готівкової валюти також зросли – до $1,33 млрд.

Крім того, фізичні особи придбали безготівкової валюти на $0,42 млрд, а продали – на $0,33 млрд.

Загалом від початку 2024 року населення купило валюти на $6,36 млрд більше ніж продало.

Тим часом, офіційний курс гривні у липні знизився із 40,45 грн/$ до 41 грн/$ станом на 1 серпня.

Як повідомлялося, обсяги купівлі валюти населенням у червні 2024 року перевищили обсяги її продажу на $0,97 мільярда.

Зокрема, у червні населення зменшило обсяги купівлі готівкової валюти – до $2,08 млрд із $2,24 млрд у травні. Водночас обсяги продажу готівкової валюти також зменшилися – із $1,27 млрд у травні до $1,19 млрд у червні. Крім того, фізичні особи придбали безготівкової валюти на $0,38 млрд, а продали – на $0,29 млрд.

Нагадаємо, у 2023 році українці продали валюти на $18,2 млрд, а купили – на $23 млрд. Чиста купівля валюти населенням становила $4,79 млрд.

Топ коментарі
+7
«Я бы бойкотировал российские товары, если бы мог придумать хотя бы одну вещь, которую они производят, кроме того, что огорчают весь мир». Хью Лори.
показати весь коментар
02.08.2024 14:12
+7
Як завжди. 😁

Купують, коли гривня у дупі. Саме ж час.

Мудрий нарід. Що тут скажеш.
показати весь коментар
02.08.2024 14:15
+7
Купують готівку - виводять кошти з рахунків, які незабаром почнуть блокувати.
показати весь коментар
02.08.2024 14:17
Коментувати
Сортувати:
«Я бы бойкотировал российские товары, если бы мог придумать хотя бы одну вещь, которую они производят, кроме того, что огорчают весь мир». Хью Лори.
показати весь коментар
02.08.2024 14:12 Відповісти
Як завжди. 😁

Купують, коли гривня у дупі. Саме ж час.

Мудрий нарід. Що тут скажеш.
показати весь коментар
02.08.2024 14:15 Відповісти
коли гривня починає падати.
показати весь коментар
02.08.2024 14:19 Відповісти
Вона падає третій рік поспіль.
Якого рожна чекати, коли хата запалає - питання риторичне.

Хочеш щось там відкладати у валюті - роби це поступово та постійно, коли все добре.
Тоді, коли настане срака, у тебе не буде матрасу з фантиками, і не треба буде бігати з витрещеними очима за валютою по дурному курсу.
показати весь коментар
02.08.2024 14:27 Відповісти
Третій рік?

У мене для Вас новина.....
показати весь коментар
02.08.2024 14:33 Відповісти
є періоди коли вона падає щвидше ніж зазвичай. ось тоді люди й біжать в обмінки
показати весь коментар
02.08.2024 14:48 Відповісти
Купують готівку - виводять кошти з рахунків, які незабаром почнуть блокувати.
показати весь коментар
02.08.2024 14:17 Відповісти
Ще ні одного рахунку не заблоковано. Ще ні одного виконавчого провадження не створено щодо штрафів ТЦК.

Але розгон істерії вже стався...

Тут інше цікаве питання - якщо ти не оновив дані в ТЦК, якщо ти ігноруєш повістки - якого хєра ти взагалі купуєш валюту? Сподіваєшся від тцкунів відкупитися, чи що?

Треба ВИТРАЧАТИ на давно омріяні забаганки та на сім'ю, очевидно. Якщо в тебе немає грошей - нічого з тебе і не візьмуть. А закопана в городі банка з баксами - така собі інвестиція.
показати весь коментар
02.08.2024 16:04 Відповісти
треба негайно підвищити тарифи та податки!
бач, як розгулялися, оці кляті українці.
валюту скуповують.
показати весь коментар
02.08.2024 14:22 Відповісти
літо та жара, якщо ввезти примусовий нудизм, гетьМанцев зможе і шкіру у наріду стягувати, а не трільки пір'я вищипувати.
показати весь коментар
02.08.2024 14:45 Відповісти
"Хтось казав - При Зленському буде доллар по 40, буде війна. І де все це?"©
показати весь коментар
02.08.2024 14:24 Відповісти
Гуманітарка, інші види допомоги вилазять на валютний ринок. Раб із зарплатні не сильно бігає за валютою...
показати весь коментар
02.08.2024 14:51 Відповісти
Ничего не поделаешь. Доллар и евро любую валюту в мире в превращают в туалетную бумагу.
показати весь коментар
02.08.2024 14:53 Відповісти
А какие еще ты знаешь валюты кроме доллара и евро?
показати весь коментар
02.08.2024 23:34 Відповісти
Ценны только деньги белых людей.
показати весь коментар
02.08.2024 14:55 Відповісти
показати весь коментар
02.08.2024 15:08 Відповісти
Зараз скупили, потім піднімуть ціни і ті шо скупили понесуть їх назад. Жити ж треба за щось... А банки як завжди з гешефтом...
показати весь коментар
02.08.2024 15:09 Відповісти
Интересно - а какой процент скупающих ныне валюту 21 апреля 2019 года голосовали за это НЕДОРАЗУМЕНИЕ в качестве Президента?

Думаю, что подавляющее большинство! А теперь стало быть скидывают гривну, готовясь к возможной эвакуации на Запад из страны своей Победы2019.

Вопрос к Западу - зачем вам в ваших странах нужно это дурачье73%?
показати весь коментар
02.08.2024 15:25 Відповісти
А в реале зернотрейдеры скинули гривню,народу уже не на что покупать валюту.
показати весь коментар
02.08.2024 15:30 Відповісти
Тобто, українці подивились в кишені, роззирнулись і за місяць витратили 50'000'000'000+ гривень на якісь інші папірці. Замість купівлі інверторів, батарейок, генераторів, підготовки до зими, закупки дров, оновлення дахів та систем опалення.

Що тут можна сказати - України ДУЖЕ багата країна, хто б там що не казав. ДУЖЕ. Бо є зайві 50 мільярдів...
показати весь коментар
02.08.2024 16:07 Відповісти