Запозичення і підвищення податків: Мінфін оприлюднив джерела збільшення видатків на оборону на 500 мільярдів
Кабінет Міністрів ухвалив законопроєкт про підвищення видатків держбюджету у 2024 році на 500,3 мільярда гривень. Щоб їх профінансувати планують збільшити державні запозичення та підвищити податки для громадян.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
"Пропонується найбільш м'який варіант фінансування додаткових військових потреб серед усіх можливих", – наголосили у міністерстві.
Зокрема, майже три чверті додаткової потреби на фінансування оборони пропонується забезпечити за рахунок внутрішніх запозичень та перевиконання плану надходжень держбюджету та економії по окремих видатках (361,6 млрд грн).
У тому числі заплановано додаткові надходження від ОВДП на 220,1 млрд грн, ще 65,7 млрд грн планують отримати завдяки економії видатків на обслуговування та погашення держборгу, а 75,8 млрд грн – за рахунок перевиконання плану доходів держбюджету у першому півріччі 2024 року.
Ще одну чверть видатків планують профінансувати за рахунок підвищення надходжень від військового збору, акцизів та з інших джерел (138,7 млрд грн).
На скільки уряд пропонує підвищити податки?
За оцінками Мінфіну, додаткові надходження від підвищання податків становитимуть:
- 16,9 млрд грн – від першого етапу підвищення акцизів до європейського рівня з 1 вересня, у тому числя на тютюн (3,8 млрд грн) та пальне (+9,8 млрд грн);
- 3,3 млрд грн – від впровадження акцизного податку на солодкі напої.
Крім того, заплановано підвищення військового збору та інших надходжень від громадян на загальну суму 121,8 млрд грн, зокрема:
- підвищення ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5%;
- запровадження військового збору для юросіб на загальній та спрощеній системі оподаткування 1% від доходу;
- запровадження військового збору для фізосіб підприємців 1, 2 та 4 групи у розмірі 5% з двох мінімальних зарплат та 3 групи 1% від доходу;
- запровадження військового збору у розмірі 5% від вартості банківських металів при їх придбанні у банків, від доходу з продажу одного об’єкта нерухомості, а також від вартості послуг мобільного зв'язку;
- запровадження військового збору у розмірі 15% під час першої реєстрації легкових автомобілів (крім випадків забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю);
- запровадження військового збору у розмірі 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів;
- встановлення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток для АЗС;
- оподаткування імпортним ПДВ товарів, вартість яких не перевищує 150 євро. При цьому не будуть оподатковуватися імпортні товари, сумарна вартість яких не перевищує 45 євро, для одного одержувача-фізичної особи (чинна норма - 150 євро).
На які конкретні напрямки будуть спрямовані кошти?
Законопроєктом про внесення змін до держбюджету на 2024 рік передбачено збільшення видатків для органів сектору безпеки і оборони на 495,3 млрд грн. Зокрема, ці кошти будуть розподілені наступним чином:
- Міністерство оборони отримає 333 млрд грн;
- Міністерство внутрішніх справ – 108,1 млрд грн;
- Державна спеціальна служба транспорту – 40,7 млрд грн;
- Головне управління розвідки Міноборони – 7,5 млрд грн;
- Служба безпеки України – 5,1 млрд грн;
- Служба зовнішньої розвідки – 0,5 млрд грн;
- Держспецзв’язку – 0,3 млрд грн;
- Управління державної охорони – 0,1 млрд грн.
Також передбачено виділення додаткових 4,5 млрд грн для резервного фонду, збільшено видатки Мінреінтеграції на 0,4 млрд грн для виплат допомоги військовополоненим, а Мін'юст отримає додаткові 0,1 млрд грн для забезпечення діяльності установ виконання покарань.
Таким чином, загальні видатки державного бюджету передбачено збільшити на 500,3 млрд грн.
докерувалися, суки!
Відкати за корупцію? Нас дійсно зробили по повному...
І це ще не кінець, бо Вова Квартальний сам вирішує, коли скінчиться його 5-річка ... разом з Пророком Єрмаком вирішує .
В України велике майбутнє!
Україна та власники її міжнародних облігацій розпочали новий раунд офіційних переговорів щодо реструктуризації боргу на суму понад $20 млрд. Час на досягнення домовленості спливає, а над Києвом нависає ризик дефолту.
До групи кредиторів входять Amundi, BlackRock та Amia Capital. PJT Partners виступає фінансовим радником власників облігацій, а Weil, Gotshal & Manges - юридичним радником власників облігацій. Україну представляють фірми Rothschild & Co та White & Case в якості фінансових та юридичних консультантів відповідно.
Українські доларові цінні папери з погашенням у 2035 році торгувалися в четвер на рівні близько 28 центів за долар. Цього тижня їхня вартість впала майже на цент.
У четвер законодавці в Києві схвалили новий закон, який дозволить уряду ввести тимчасову заборону на виплати за зовнішнім боргом до жовтня.