Санкції працюють: В уряді Росії визнали повернення до схем з бартером із 1990-х
В умовах санкцій, які суттєво обмежили доступ Росії до світової фінансової системи, російські компанії змушені використовувати бартерні схему у торгівлі навіть з тими країнами, які вона вважає "дружніми".
Про це розповів віцепрем'єр РФ Олександр Новак, передає російський Інтерфакс.
"Схема (бартерна, – ред.) використовується. По суті, у багатьох системах розрахунку бартер є – це клірингова система. Вона просто трансформується залежно від появи нових механізмів, інструментів, які розробляються банками разом із регуляторами, використовуючи сучасні методи, програмне забезпечення", – сказав Новак.
Водночас він припустив, що у майбутньому Росія намагатиметься використовувати для міжнародних розрахунків криптовалюту.
"У майбутньому, думаю, ми переходитимемо і на цифрові валюти, це наступний етап", – додав Новак.
Раніше російські ЗМІ писали, що російський бізнес в умовах санкцій, запроваджених у відповідь на вторгнення РФ у Україну, все частіше почав звертатися до практики бартеру, а російська митниця навіть змушена була опублікувати роз'яснення порядку контролю та обліку бартерних угод.
Бартер перестав бути новим явищем для російського бізнесу. У період СРСР така практика активно застосовувалася в рамках Ради економічної взаємодопомоги (РЕВ), організації, що діяла з 1949 до 1991 року. Бартер був затребуваний через недосконалу систему ціноутворення та розрахунків. Однак із розвитком ринкових механізмів від неї відмовилися.
У 1990-ті роки в Росії бартер був поширений, але з інших причин: тоді була відсутня фінансова система і банківський сектор лише формувався. Із появою більш стабільних резервних валют, таких як долар та євро, практика бартеру поступово пішла на другий план.
Центральний банк Росії надав банкам рекордні 19,5 мільярда юанів (2,68 мільярда доларів) у середу за операціями валютного свопу, свідчать дані, оскільки кредитори шукають альтернативні способи поповнення своїх валютних резервів після того, як торгівля доларом і євро була обмежена.
Нові санкції США проти ключової фінансової інфраструктури Росії минулого місяця призвели до різкої зупинки біржової торгівлі в доларах і євро.
носками, галошами, черенками от лопат, валенками )))) эх хорошо то как )))
Все в рамках міжнародної фінансової системи.
Ще важливіше те, що Китай несе відповідальність за близько 90% імпорту Росією товарів подвійного призначення «високого пріоритету» - електронних компонентів, радарів, датчиків - без яких він не зміг би створити передову військову техніку. Знову ж таки, альтернативного постачальника немає.
зате це робить більш дорогими імпортні товари і дешевше свої.
так розганяється економіка, що робочих рук вже не вистачає для виробництва.
Виключно гастробайтери