Суд зняв електронний браслет з ексміністра Сольського

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) дозволив зняти електронний браслет з колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, але продовжив решту покладених на нього обов'язків до 18 серпня.
Відповідне рішення ВАКС ухвалив 18 червня, повідомляє "Слово і діло".
Прокурор САП просив суд продовжити дію всіх обов'язків. Своєю чергою захисник підозрюваного просив не продовжувати зобов'язання носити браслет, оскільки Сольський дотримується належної поведінки і ризики зменшуються. Суддя погодився зі стороною захисту.
"Клопотання задовольнити частково. Продовжити на строк дії ухвали строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Сольського, – ред.) у зв'язку із застосуванням щодо нього запобіжного заходу у виді застави. Строк дії ухвали – два місяці, до 18 серпня 2024 року включно, але в межах строку досудового розслідування", – йдеться в рішенні.
У чому звинувачують Сольського
Як повідомлялося, 23 квітня НАБУ повідомило про підозру на той момент чинному міністру аграрної політики Миколі Сольському в організації схеми заволодіння державними землями площею близько 2,5 тис. га вартістю 291 млн грн під приводом виділення ділянок ветеранам АТО.
За даними слідства, у 2017-2021 роках Сольський як власник низки сільгосподарських компаній у змові з головою Держгеокадастру Олександром Колотіліним та кураторами органів Держгеокадастру вирішив заволодіти землею, яка перебувала у користуванні двох держпідприємств на Сумщині.
Зловмисники спочатку знищили документи, на підставі яких держпідприємства мали право постійного користування землею. Це стало підставою для складення обласним Держгеокадастром акту про самовільне зайняття цих ділянок державними підприємствами.
Згодом ці землі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру передали у приватну власність. Землі передавались наперед визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю, а умовою отримання землі було підписання договору про її передачу в оренду агрохолдингу ще до моменту отримання.
Сам Сольський своєї вини не визнає, запевняючи, що події стосуються періоду 2017-2018 років, коли він був адвокатом і ще не обрався депутатом від "Слуги народу".
За його словами, обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами та фізособами, зокрема військовими АТО, за землі, які були надані останнім у володіння.
26 квітня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Сольського у вигляді арешту із альтернативою застави у 75,7 млн грн. Кошти швидко внесли і він вийшов на свободу.
5 травня Верховна Рада звільнила Миколу Сольского з посади міністра аграрної політики та продовольства України.
Детальніше читайте у матеріалі БізнесЦензора: Схеми з землею: що відомо про кримінальну справу міністра агро політики Миколи Сольського?