Понад 20% українських IT-фахівців вже за кордоном, їх кількість збільшується, – дослідження
Понад 20% від усіх українських IT-фахівців перебувають за кордоном.
Їх кількість збільшилася з 50-57 тис. у 2022 році до 65 тис. у 2023 році, свідчать дані IT Research Resilience, наведені у спільному дослідженні Мінцифри, AI HOUSE та Roosh.
При цьому в Україні станом на травень 2022 року перебувало 228 тис. ІТ-фахівців, до серпня 2023 року їх кількість зросла до 242 тис.
За даними Євростату, наведеними у дослідженні, Україна посідає друге місце серед країн ЦСЄ (Центрально-Східної Європи) за кількістю ІТ-спеціалістів/ок (307 тис.), поступаючись лише Польщі (600,7 тис.).
Водночас кількість AI/ML-фахівців за останні 10 років зросла в п'ять разів, але станом на січень 2024 року становить трохи більше ніж 1% від загальної кількості ІТ-фахівців – 5,2 тис. осіб.
"Повномасштабне вторгнення призвело до зменшення доступних ресурсів для інвестицій у штучний інтелект та масової еміграції талановитих фахівців, що загрожує подальшому розвитку та інноваціям у цій сфері", – зазначається у дослідженні.
Що відбувається в українському ІТ-секторі?
За результатами 2022 року ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження для української економіки на рекордні $7,34 млрд. Обсяг експорту збільшився на $400 млн у порівнянні з довоєнним 2021 роком.
Однак у грудні кількість вакансій на українському ІТ-ринку впала до мінімуму за п’ять років, а зарплати ІТ-розробників вперше зменшилися.
Зрештою експорт IT-послуг у 2023 році склав $6,7 млрд, що на 8,4% менше, ніж у 2022 році. Це вперше за 10 років, коли український експорт IT-послуг зменшився.
При цьом загальна кількість фахівців у 50 найбільших IT-компаніях України станом на січень 2024 року становила 81,8 тис. За минулий рік кількість фахівців скоротилася на 10,7 тисячі людей. Водночас українські ІТ-компанії активно купують конкурентів і відкривають офіси за кордоном.
Зауважимо, що принаймні з 2013 року експорт ІТ-послуг з України щороку зростав, вперше перевищивши позначку $5 млрд у 2020 році, у 2021 році він підскочив до $6,8 млрд.
Про загальний стан ІТ-галузі в Україні читайте у нашому матеріалі: Падіння експорту, ріст внутрішнього ринку і міграція: Що відбувається в українському ІТ
Вибачайте.
або країна мрій 2019...
як само, в який спосіб збільшилась кількість спеціалістів?
жінки пішли, писати коди?
чи, тиса розступається перед айті задротами?
і не треба. я працював і з американськими сіньорами, і з польськими. скажу що наші знаходяться на досить пристойному рівні..
якщо ви до айтішників всіх цих QA відносите, то тоді так, індуси тиснуть..
але креативність, досвідченість, обізнаність - у наших на топ рівні.
американці наприклад йдуть тупо як сказали, є ТЗ, навіть якщо воно з помилками, він йде по ньому, не думає..
Є мерседес і китайське гівно, так от на скільки мерседес не був би кращим, китайське гівно займає більшу частину ринку.
Українські айтішники дедалі частіше стають конкурентами світових іменитих компаній, а сама країна увійшла до десятки найбільших світових гравців в галузі розробок.
Біжи швидше, там вже тєлємарафон йде, а то йще пропустиш.
ти з цих - каму ми нужни?! у нас нічіво нєт! хто нанас нападать сабіраєцца?! зачєм намета армія?!
Давай ше шось
Слухай, а читать вмієш? То може почитаєш про те реальність, а не байки з 2012 чи 2016р!
Дійсно, слава Богу.
Крім того ... родич є, десь там ближче до вас - вже усі рахунки тут закрив. А іншу власність чіпати мабуть не будуть.
зе-кольору
Але побронили сотні тисяч мусорні яка за державні гроші кавулю попиває і на джипах за лям колесить