Незаконне збагачення: НАБУ почало розслідування щодо заступника генпрокурора Вербицького

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького.
Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), передає Радіо Свобода.
"Факти, оприлюднені в програмі журналістських розслідувань "Схеми" (Радіо Свобода) щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому детективами Національного антикорупційного бюро України 13.05.2024 за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України", – йдеться у відповіді САП.
Покарання за статтею 368-5 Кримінального кодексу "незаконне збагачення" передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Що відомо про статки заступника генпрокурора Вербицького?
У САП уточнили, що детективи зареєстрували кримінальне провадження 13 травня – через тиждень після виходу першого матеріалу прєкту "Схеми", в якому йшлося про те, що Дмитро Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку "Коник" у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості.
У другому розслідуванні журналісти розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею новенького Porsche 2023 року випуску вартістю $100 тис. і триповерхового котеджу в тому ж котеджному містечку "Коник" вартістю $1,2 млн (48 млн грн), хоча її сукупний офіційний дохід за останнє десятиліття склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.
При цьому офіційно маєток Ільницька придбала всього за 2 млн грн, що може свідчити про ухилення від сплати податків на суму близько 3 млн грн.
Тоді заступник генпрокурора Дмитро Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, при цьому не спростував, що перебуває з нею у стосунках, але зазначив, що вони не носять сімейного характеру.
"Золоті" унітази за кілька мільйонів: НАБУ ремонтує туалети у своєму офісі за ціною дванадцяти РЕБ - розслідування ЗМІ.
https://informator.ua/uk/korupciyna-shema-getmanceva-informator-peredast-do-nabu-materiali-svogo-rozsliduvannya Журналісти-розслідувачі виявили , що Національне антикорупційне бюро України закупило послуги з ремонту туалетів на суму понад 3 мільйони гривень. Хотіли ще дорожче, але заощадили мільйон на тендері. За ці кошти можна придбати, наприклад, близько 12 станцій РЕБ "Синиця" на 6 діапазонів - ціна однієї складає близько 250 тисяч гривень.
Про це пише видання УНН, опираючись на відкриті дані сайту Prozorro. Також журналісти провели власне розслідування й стверджують, що https://unn.ua/news/zoloti-unitazy-dlia-antykoruptsioneriv-nabu-remontuie-svoi-tualety-za-ponad-3-mln-hrn-biudzhetnykh-koshtiv під час проведення тендерів не все було чисто .
https://informator.ua/uk/zoloti-unitazi-za-kilka-milyoniv-nabu-remontuye-tualeti-u-svoyemu-ofisi-za-cinoyu-dvanadcyati-reb-rozsliduvannya-zmi
Как до такого докатились отдельная история.. всему населению промыли уши "зубожинням" и ипсо гигантского размера сработала
Потужно наказать ! Установить законность! Рост надоев! Равнение на лидора