Євросоюз обговорює з Україною транзит газу з Азербайджану замість російського, – Bloomberg

У Європейському Союзі тривають переговори щодо збереження постачання газу через ключовий трубопровід в Україні. Один із варіантів полягає в тому, щоб європейські компанії купували газ з Азербайджану і закачували його в російські трубопроводи, що йдуть до Європи.
Як нагадує Bloomberg, попри війну, кілька держав Східної Європи продовжують отримувати газ з Росії трубопроводом, який перетинає Україну. Термін дії угоди про транзит спливає наприкінці цього року, передає Forbes.
За словами співрозмовників агентства, представники європейського уряду та компаній ведуть переговори з Україною про те, як забезпечити подачу газу наступного року.
Один із варіантів, який обговорювався, полягає в тому, щоб європейські компанії купували та закачували газ з Азербайджану до російських трубопроводів, що ведуть до Європи. Така домовленість дозволить Європі розв’язати проблему, повʼязану із купівлею російського газу тоді, коли вона намагається обмежити доходи Москви.
Читайте також: Країни Європи готуються до повної зупинки транзиту російського газу через Україну
Ідея набуває підтримки, оскільки стає зрозумілим, що Україна буде не проти. Доходи країни від транзиту у 2021 році становили близько $1 млрд. Водночас існують побоювання, що трубопроводи, які вийшли з використання, можуть стати військовими цілями або прийти в непридатність, відновлення яких потребуватиме чималих коштів.
"Україна має неймовірну інфраструктуру транзиту та зберігання газу, яку слід використовувати, і Україна схильна використати цю інфраструктуру, бо вона приносить багато переваг", – прокоментував голова НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов
Він відкидає будь-які плани про співпрацю з російським "Газпромом", і заявив, що постачання газу з Азербайджану "може мати якесь майбутнє". Азербайджан уже використовує свій трубопровід до Європи на повну потужність.
Переговори перебувають на початкових етапах, і співрозмовники Bloomberg очікують на рішення ближче до кінця цього року, коли зросте тиск через закінчення терміну угоди.
Росія, як і раніше, відправляє близько 15 млрд кубометрів газу до Європи на рік, насамперед у Словаччину та Австрію, де Росія, як і раніше, є головним постачальником. В Австрії російський газ покриває понад 80% австрійського споживання.
Водночас Європейська комісія вважає, що блок зможе витримати припинення російського транзиту через Україну без серйозного ризику для безпеки. Його план полягає в тому, щоб покладатися на альтернативних постачальників та реалізовувати свою кліматичну стратегію, яка містить більше відновлюваних джерел енергії та економію енергії.
План з використання азербайджанського газу теоретично міг би принести користь Росії, якби він був організований як своп, який дозволив Москві направляти свій газ в інші місця. Росія щосили намагається знайти нових споживачів палива, оскільки її інфраструктура налаштована на постачання палива до Європи, а переговори з Китаєм про газопровід "Сила Сибіру – 2" зайшли в глухий кут.
Бо рашисти зразу як тільки втратять ринок знайдуть у Азербайджані "нациків які їдять запєнєних мальчікав с трусікамі" й почнуть "сво"-геноцид, а труслива ЄС буде стурбовані......
цікаво, на кого цей лохотрон розрахований...
також будьмо готові до стрімкого видобутку нашого газу, звідки ?
читаємо перше речення....
Гарний план. Де-факто постачання газу все одно підконтрольне мАцквє.
Якщо що не так, компресорні станції будуть одна за одною ставати на "планово-прєдупрєдітєльниє рємонти", чомусь в періоди найнижчих температур повітря взимку.
А ви як думали?