701 відвідувач онлайн
839 6

Пріоритет №1: Україні знадобиться довгостроковий план зовнішнього фінансування до 2027 року, – Мінфін

доллар,долар

Партнерам Координаційної платформи донорів та Україні для подолання макроекономічних ризиків і підтримання макроекономічної стабільності необхідно розробити довгостроковий план зовнішнього фінансування і підтримки в негрошовій формі до 2027 року.

Розробка такого плану вказана першим пунктом у Звіті про пріоритети економічної політики, спрямованої на забезпечення економічного зростання, розробленому Мінфіном та Мінекономіки, передає Інтерфакс-Україна.

"Хоча реформи, викладені в Матриці реформ, є необхідними, їх самих по собі недостатньо для більш швидкого економічного відновлення. Україна потребуватиме допомоги від партнерів для реалізації додаткових заходів як у сфері реформ, так і в інших сферах, щоб реалізувати своє бачення", – зазначається у документі.

Другим пріоритетом Мінфін та Мінекономіки вказують сприяння більш швидкому відновленню шляхом усунення основних обмежень – забезпечення протиповітряної оборони, задоволення енергетичних потреб, забезпечення стабільного та передбачуваного доступу до зовнішніх ринків, подолання дефіциту робочої сили та відновлення критично важливої логістики (SEAL+).

На думку міністерств, у цьому контексті необхідно вжити заходів для лібералізації ринків, а також надати Україні доступ до фондів ЄС.

"Загалом логіка переговорів про вступ має забезпечити, щоб українська економіка і суспільство відчували відчутні переваги "на ходу", ще до офіційного приєднання до Європейського Союзу. Україна має прагнути до швидкого і прискореного процесу інтеграції", – зазначається у звіті.

Третім пріоритетом вказане розширення потенціалу зростання шляхом доповнення необхідних структурних реформ зобов'язаннями партнерів з інвестицій та передання технологій, які сприятимуть підвищенню продуктивності та накопиченню капіталу, з конкретними строками та обсягами.

Міністерства зазначають, що План України в рамках Ukraine Facility є гарним прикладом такого підходу, коли виконання реформ та інвестиційних індикаторів стимулює як зовнішню бюджетну підтримку, так і приплив фінансування та інвестицій для приватного сектору.

"Доповнення таких заходів фактичним припливом зовнішнього фінансування та переданням технологій через партнерства та спільні підприємства між Україною, ЄС та країнами G7 значно покращить продуктивність економіки", – йдеться у звіті.

Його автори нагадали, що пріоритетними галузями розвитку, як зазначено в Плані України та на засіданнях Координаційної платформи донорів, є енергетика, транспорт, агропромисловий комплекс, критичні матеріали, цифрова трансформація.

Водночас наголошується, що хоча зовнішні донори й надалі залишатимуться важливим джерелом фінансування, існує потреба в більшій самостійності у формуванні податкових і неподаткових надходжень для забезпечення фінансування бюджету з огляду на постійні високі потреби, пов'язані з обороною.

"Ми розпочали підготовку Бюджетної декларації на 2025-27 роки, що буде основою для підготовки бюджету на 2025 рік. Ми зобов'язуємося залучити належні додаткові доходи для задоволення подальших потреб, пов'язаних з обороною, та впроваджувати реформи, що підвищують ефективність необоронних видатків, включно з тими, що підсилюють ефективність системи соціального захисту, підвищують дієвість системи освіти та пом'якшують фіскальні ризики в пенсійній системі", – зазначено у звіті.

Його автори також декларують, що Україна продовжить вживати заходів для скорочення неоподатковуваних податком видів діяльності в значній тіньовій економіці, а також зосереджуватися на заходах, спрямованих на збільшення надходжень до бюджету та зменшення корупційних загроз у сфері митного адміністрування.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів запустило інтерактивний сайт Матриці реформ, який дозволяє ознайомитись зі змістом, термінами і графіком виконання умов міжнародних кредиторів України у різних сферах.

Матриця реформ включає понад 200 реформ (понад 400 індикаторів), погоджених у домовленостях з ЄС, Плані за програмою Ukraine Facility, меморандумі з Міжнародним валютним фондом, угодах зі Світовим Банком.

Коментувати
Сортувати:
А все чому? Тому що "Рада підтримала доплати для чиновників за кошти допомоги від ЄС Джерело: https://biz.censor.net/n3493123

Ви суки пілять бюджет перестаньте... младорехворматори 2.0 мля...
показати весь коментар
05.06.2024 15:44 Відповісти
А вы партнёрам сказали, что в первую очередь будет финансировать украинских чиновников?
показати весь коментар
05.06.2024 15:46 Відповісти
Зе привезе зі Сходу
цілу торбу "плану"..
показати весь коментар
05.06.2024 15:53 Відповісти
без турбо режиму реХХформи не підуть
показати весь коментар
05.06.2024 15:54 Відповісти
Дуже цікавий сайт, ця матриця реформ, тім що там опубліковані звіти яки надійшли до ЕС, а також рекомендації (звишення тарифів не знайшов), але знайшов що думають о корупції -

Пакета розширення ЄС. Звіт підтвердив виконання 4 кроків для надання статусу кандидата на вступ до ЄС із 7, а також містив рекомендації щодо реформ для виконання наступних 3 кроків.


Рекомендації звіту стосувалися:

- Посилення боротьби з корупцією
- Обмеження надмірного впливу олігархів
- Реформа законодавства щодо нацменшин

https://reformmatrix.mof.gov.ua/
показати весь коментар
05.06.2024 15:59 Відповісти
Цей мінфін і ця влада до 2027 року повинні вже бути по помийках та тюрмах.
Яка, бляха, довгострокова перспектива?
показати весь коментар
05.06.2024 16:01 Відповісти